Про легке спорядження для альпінізму: раз, два, три.

На початку занять альпінізмом половину першого сезону пролазив у ультралегкою скелелазної системі Petzl Hirundos, бо іншої не було. Тоді я вважав це страшно неправильним. Пізніше купив альтанку масивніше — Petzl Adjama, яка нібито зручніше. Вона для мене жодного разу не зручніше. Пролазив у неї п’ять сезонів і крайні два сезону перейшов назад на Hirundos (вже другу за рахунком, т. к. першу зносив на скелях). В цей раз вже усвідомленням своєї правоти 😀

Але що в Adjama, що в Hirundos висіти — жах-жах. Adjama природним чином зносилася і я з нею розлучився з радістю. До того часу я вже знайшов підходящу мені альтанку: легку, зручну, компактну, вагою близько 300 р. Це була Camp Air CR.

Camp Air CR, разюче зручна для своєї ваги, розмір M — 285 г (на вагах)

Поки збирався купити, змінився модельний ряд і замість 285 грам вона стала 350-грамової. Втім, паралельно усунули дрібний, але дуже суттєвий недолік цієї системи для альпінізму, про який розповім пізніше. Очевидно, що стала більш естетичною та міцної (на першій була делікатна сіточка).

Оновлена Camp Air CR, 350 м в розмірі М

Реальний вага — 334 р. Завжди приємно, коли вага спорядження завищений, а не як зазвичай. Яка ж вона зручна! Лямки не мнуться, на відміну від Пецелевых систем. На страхувальної петлі є дірка для карабіна, щоб не крутився при страховці. Вкрай важлива зміна — відстібаються гумки ніг! Правда, всі хто це коли робив на маршруті подумають — як це примудрився зробити вчасно?! 😀

У мене дивні історії зі спорядженням Camp/Cassin. Або взагалі-люблю, або взагалі-ні-ні 🙂 Трикамы — це кайф, особливо взимку. X-Dream — відмінна сапа, для пенсіонерів: можна вбити в лід, вхопитися за ручки і спати на них :). І ось ця система… зручна для всього. З іншого боку: стоппери — фе, Ball Nuts — стрьомна страховка для м’якої породи (а на твердій — жахлива!), ультралегкі карабіни страшненькі в поперечному перерізі (або зовсім вже маленькі). Але є і купа спорядження, яке виглядає дуже привабливо і ще не пробував, рюкзаки наприклад.