День відпочинку: поспати, поїсти, полежати, подивитися фотографії, похвалитися ))

Фотографували мало, тому що спочатку було не цікаво, а потім стало ясно, що колись. Але на диво вийшло досить цікавою для історії.

Льодовик Чорний, вкритий камінням

Зібралися ми пройтися на Льодовик Чорний (Glacier Noir) і подивитися початок маршруту на південне ребро Barre des Ecrins (4100), звідки вчора рятувальники вертольотом знімали наших одноклубників.

Здорова гора, маршрут TD, IV, 5c, 1400 м (2700/4100), p4, типу ~5Б. Добу для жвавих і підготовлених. Підхід з набором 1100м, 12 годин на маршруті, потім годину по гребеню до перевалу і 4 години спуску по льодовику. Загалом, треба дуже бадьорим бути і брати джетбойл. Зв’язку немає, ніхто рятувати не прийде, якщо ніхто не знає, де ти.

Підхід по льодовику

Шукаємо перелаз з льодовика на скелю

На підході та примітили нашу легке мета.

Здорове південне ребро закінчується на вершині, спуск на іншу сторону

Вийшли пізно, не оцінивши масштабу завдання, напевно були сп’янілі гірським повітрям.

Вивчаю опис

Перша половина маршруту це баранячі лоби (III) без зачіпок і страховки, лізли поперемінно, мотузками по 65-70 метрів.

— Мотузка!
— Підійди 10 метрів!

Я стомився, змінилися, Мацеку дісталося цікаве лазіння з гарною страховкою.

Майже моноліт, майже вертикально (легке нависання)

Як тільки з’явилося місце, де є куди класти точки, з’явилися сліди людей — заклиненные френди))

У насуваються сутінках

Стемніло, ми були на крутій частині стіни, вершина була десь поруч. Мацек проліз п’ять цікавих технічних мотузок, але в темряві лізти не міг. Ми змінилися, я проліз три мотузки з ліхтарем, в тому числі перший ключ 6а, поки не натрапив на зручну полку. Там і залишилися до світанку.

Не можна сказати, що ніч була приємною

На розігрів вранці Мацек стартував ще одну мотузку 6а — другий ключ. Я його не поліз вночі тільки тому що знайшов під ним зручну полку. Мотузка була «відвал голови»: легке нависання, дрібні, гарні (але крихкі) зачепи, підхоплення-відтяжки, ‘прапори’, викотити на п’яту, прямо болдерінг, тільки з рюкзаком 🙂

Радію технічної мотузці

Звідси до вершини було рукою подати.

На вершині

З вершини було два дюльфера на перевал, другий дюльфер був украй неприємний, на ньому висіли дві (!) заклиненные і залишені мотузки, а фініш був на крутому льоду над сераками.

Піраміда ліворуч — північна стіна Бар Нуар, дюльфера по західному гребеню (праворуч) на перевал і льодовик

Ми перетнули Льодовик Білий поперек над сераками і спустилися по магістральній стежці в темпі, тому що над стежкою теж висів серак. Залишки води ми почали економити в шість вечора, останній батончик був сьеден у вісім. Напилися води наступний раз в три.

Спуск по довгому льодовику Білий

Йшли ми дещо сплющені пригодами і спекою. Омлет з пивом у притулку був навіть не задоволенням, а полегшенням. Ось такий непростий вийшов розігрів.