Легковажно полізли маршрут на розігрів, за що поплатилися, треба було читати описи з різних джерел.

Маршрут вибирався, як розігрів перед 1200-метровою стіною. Гора красива, красива лінія — скаржитися нема на що. Але виходити треба було в два ночі а не на сім, тоді б встигли спуститися в той же день.

Маршрут з долини в долину, підхід і спуск по льодовиках.

Barre Noire

Південне ребрр Barre Noire: 3751 м
Набір висоти: 650 м
Трудність: TD- (~5A)
Ступінь залучення: IV (спуск тільки через вершину)
Страховка: P3 (на важких мотузках є крюки)
Складність лазіння: 6а>5b (5b, якщо A0), дві мотузки 6а.
Набір висоти на підході: 1226 м.

За нормального опису підхід 4 години, маршрут 8 годин, узвіз 5 годин, разом 17 годин ходу. Скільки у нас вийшло з-за холодної ночівлі і висохлих мізків не скажу.

Після того, як стемніло, я проліз ще три мотузки з ліхтарем. Одна була 6а — це кхмм… вночі, з рюкзаком (черевики, кішки, бури, льодоруб і т. д.), без виразного опису. Добре, що стіну читаю краще описів, виліз ідеально куди треба, знайшов єдину в окрузі велику бивачную полку зі стінкою від вітру.

Оцінив свій не улюблений рюкзак. Він важить 500 г, у нього поміщаються ноги в черевиках і вистачає натягнути до середини стегна, ще у нього в спині пінка виймається.

Вранці «на розігрів’ пролізли ще одну мотузку 6а, а там і вершина близько. Спуск — два дюльфера і по класичному маршруту Додому-де-неж-дез-Экрен (великий сніговий купол праворуч від головної вершини), по ньому йти-і-і-і-і-і. На фото Бар де Экрен видно північну сторону нашої гори (піраміда ліворуч) і льодовик, по якому спускалися.