Рудий Камінь — це закинутий кар’єр в Ченстахова. Там добували вапняк і вже багато років він не у справ. Місцеві ентузіасти пристосували його під драйтул. Хороше місце. Маршрути прості, від М5 до М8. Заїхали на один день на тренування з Варшави.

Місцеві не крутять носом, лазять з тим, що є. Незвично бачити кварк на D7 — дуже вже незручно міняти руки.

Народу було багато, люди змінювалися, але чотири-п’ять зв’язок було весь час, половина — варшавські.

Вкрай незвичайні відчуття від лазіння по вапняку після тренувань на бетонному бункері. В бетоні можна навантажувати зачіпки зі всієї дурі, не побоюючись наслідків. У вапняку ж немає зачіпки, яку б не вдалося відірвати 😀 Тому швидко приходиш до «котячим» руху, але все одно весь час що-небудь відвалюється.

Дзьоби вгризаються в рівні поверхні, тому можна нормально навантажувати плоскі і навіть трохи похилі полиці, що не працює в граніті і бетоні.

Ми поїхали рябої компанією початківців, які продовжують, і відривають зачепи. Гриша ліз маршрути по складності зверху вниз, дівчата робили свої перші-другі пролазы М5 з нижей, я лазив і все більше — від «жадібності» останній маршрут — в темряві ліхтариком. Після нависаний бункера під Варшавою категорії в кар’єрі здаються завищеними, а вертикальні стіни — для пенсіонерів 😀

Відмінно провели час.