Саксонська Швейцарія — німецька частина эльбских пісковиків, чеська — Богемська Швейцарія. Так-так, це той самий скельний район, де лазять міцні тілом, слабкі розумом і сталевих духом. Піщаник крихкий, своя страховка з металу не тримається (виламує «телевізори»), тому немає сенсу користуватися (і заборонено, щоб не розвалити останець при зриві). Магнезія заборонена з естетичних міркувань. Для страховки використовують петлі, шматки мотузки з вузлами, зрідка зустрічаються іржаві стаціонарні анкера.

Бастай, сюди краще приходити рано вранці, ідеально — на світанку. Фотографії в тумані виходять цікавіше

Краси неймовірні. Якщо не полазити, то варто їхати щоб просто погуляти. Ельба, скелі, ліс з стежками, зелень, море птахів. А скелі… їх там море, при погляді пітніють долоні. Вертикальні і високі.

Найближчий великий місто — Дрезден, з нього можна доїхати поїздом. Зупинка — Ротен (Rathen). Бастай значить бастіон, це фортеця зі знаменитим фотогенічним мостом між скельними останцями.

Вид з переправи через Ельбу

Мосту в Ротене немає, замість нього — екзотичний пором. У порома немає двигуна, він заякорен з допомогою довгого троса на середині річки вище переправи. Для переміщення від берега до берега використовується сила течії і кермо.

Мальовничі стежки навколо Бастая

Ліс навколо чудовий, гуляти приємно. Можна шукати і знаходити натхнення для творчості.

Бастай

Міст — туристична мекка. Не людно тільки взимку і в негоду.

Навколо — сотні вертикальних скельних бастіонів метрів за шістдесят! І на них тисяча маршрутів!

Практично на кожен останець веде кілька маршрутів. Останці високі, приблизно від 50 до 90 метрів.

Море вертикальних скель! Фото не передає експозиції. Зверху погляд охоплює набагато більше, ніж об’єктив. У мене аж волосся на шкірі вставали — таке потужне враження.

Незважаючи на те, що піщаник був злегка вологий, на скелях був рух. Цей бастіон безпосередньо прилягає до мосту з зовнішньої сторони. Думаю, дюльфер прямо на міст! Відстань між точками таке, що перший зрив буде швидше за все і останнім у кар’єрі.

Почорнілий піщаник виглядає виключно ефектно.

Скель море, дух захоплює.

Маршрути, маршрути, маршрути.

На вершинах бастіонів є маленька бляшана коробочка з книжкою сходжень і дюльферное кільце. Більшість маршрутів свідомо небезпечні і гарантують мінімум важкі травми в разі зриву, оскільки страховка швидше віртуальна, а рідкісні анкера часто в нагороду після складного руху. Не знаю, приїду я сюди лазити.

Точно не варто приїжджати і лазити без місцевого супроводжуючого. Потрібно навчитися закладати вузлики. Місця під страховку вузликами на популярних маршрутах відомі. Деякі маршрути спеціально створені, щоб їх потім ніхто ніколи не повторив чинності самоубийственности (з топо може бути не очевидно будь — треба у місцевих питати). Хочеться і колеться, чорт візьми.