Щорічний пост про те, як речі з нових і блискучих перетворюються в старі і пошарпані 😀 Еволюція моєї скелелазної комори в картинках.

Шостий-сьомий рік (2016-2017). Час для нової фотографії. Витрата скалодромных мотузок зменшився, тому що більше лазив болдерінг. Старий класичний льодоруб знайшов нове життя в альпійському скелелазінні: обрізав древко, зробив льодоруб завдовжки 50 см — для переміщення по льодовику і щоб не заважав на стіні потім, вага 380 р. Кішки зносилися (вже давно, в загальному), довелося купити нові, та ж модель, нове покоління (різниця, як сидять на різних черевиках). Petzl Adjama списана, а замість неї Camp Air CR — моя перша зручна альтанка. Для підходів по льодовику і простих микстокстовых маршрутів купив передні частини кішок Petzl Vasak, вже потерті в Альпах.

Типовий маршрут — 5Б у великих горах

Подвійну мотузку, все ж, хочеться легше. Купив нову скельно-гірську (спорт, трад, гори) мотузку — Edelrid Eagle Light 9.5 Dry. Хотілося приємну тонку універсальну скельно-гірську мотузку. Джокер занадто тонкий для численних зривів на скелях, Mammut Infinity 9.5 Dry занадто сокирний і неприємний у руках. Якщо орієнтуватися тільки на ціну і зносостійкість, то Маммут краще. Рації останні 4 роки не використовував, тому їх немає. Чорт, забув ножик і ліхтарик!

П’ятий рік (2015). Докупив микрокамы — BD X4, три найменших розміру, інтенсивно в ходу. Звершився кругообіг мотузок в природі. Старий Edelrid Apus (версія 7.8 мм) не пережив Ушбу, одинарний Edelweiss Energy (9.5 мм), заїжджений на скелях, обрізаний, списаний на стінку і знову заїжджений. В гори куплена сама кондова подвійна мотузка — Mammut Genesis Dry (8.5 мм) — поспішайте, поки Маммут не налагодив аутсорсное виробництво в Австрії (напевно до початку наступного літнього сезону). Стара каска і ліхтарик теж залишилися на Ушбе. Нова каска, Petzl Sirocco, ультралегкий.

Типовий маршрут — 5Б у великих горах

Ліхтарик — потужний налобник на одній литиевом акумуляторі, Zebralight на 1090 люмен. До Номикам прикручені молоток і лопатка (це перша версія номиков, довелося допілівать) для зимових Альп. Додалася половина ледолазного комплекту хороших льодобурів, не оригінальні передні зуби для котів (не дуже), нормальні якірні гаки. Дайнемовые петлі після тесту на розрив (5-річних) вирішив не міняти ще два роки.

Четвертий рік (2014). Сеня! Я повернув ножик! Червона скалодромная мотузка списана на верхню страховку по зносу (протрималася трохи більше року з регулярними тренуваннями 2 рази в тиждень).

Типовий маршрут — 5-10 мотузок III-VI+ влітку і II-IV взимку в Татрах

Жовто-чорна тендоновская 60-ка порізана навпіл на скеледром (і одна половина вже доживає своє). На скелі куплена нова дешева 60-ка, тонка. Кварки поміняні на Економіки (фуууух!). З’явилася пара гаків-морквин (насправді, було більше, але в горах вони легко губляться в снігу). А класичний льодоруб — він старий і потертий, забув у минулих серіях», він для туризму в сніжне час використовувався.

Третій рік (2013). Зі змістом. На скелі — одинарна мотузка, в гори — подвійна. Легка система — на скелі і тренування, зручна — в гори. Всі гірські петлі стали легкими. З’явився легкий молоток для епізодичного застосування. Грі-грі — в топку. З’явилася зимова снаряга — Кварки і Линксы (рись — теж кішка). З’явилася окрема скалодромная мотузка і дрібні ками.

Типовий маршрут — 5-7 мотузок III-V+ влітку або I-III взимку в Татрах

Другий рік (2012). Осмислено. Всі потерте. З’явилися великі петлі для станцій, так і всього прибуло.

Типовий маршрут — 5 мотузок II-IV в Татрах

Перший рік (2011). Все новеньке. Блискуче, як мідний чайник, і частково безглузде.

Типовий маршрут — зішкребти снарягу на навчальному тренувальному траде на скелях