Перше, що кидається в очі на кемпінгу в Эльфруа — орди дітей. Французи беруть їх з собою навіть, якщо вони ще ходити не вміють. Дитячий загін у наметі? Відмінно! Дитячий стільчик біля столика — чудово. Шпаківні з драбинкою на дахах камперов — норма.

Навколо кемпінгу — красу і є умови для всього: футбол, велосипед, трекінг, скелелазіння, ігри (городки, волейбол, бадмінтон). Всім цим і займалися.

Скелелазіння у французів — ще один фітнес між велосипедом і басейном. Тому лазять все, діти — як навчаться впевнено ходити, оскільки їх вже можна на скелях зустріти. На наступний день після приїзду ми пішли розігрітися на найближчі скелі. Найпростіші маршрути, просто порухатися після двох днів в машині. Поруч зі мною стартував дідок і так спритно поліз, що я отетерів. Бабця його, правда, не могла відокремитися від землі, але він умовив її за 15 хвилин. Лазіння було на терті.

Йдемо вниз з льодовика Білого, на зустріч жінка.
Діалог:
— Ви говорите по французька?
— Так (напарник).
— Десь ззаду йдуть мої двоє дітей, передайте їм, будь ласка, щоб поквапилися, тому що так розділятися небезпечно.

Мужик штовхає в гору велосипед. Поруч з ним в гору штовхає свій рожевий вів його донька дошкільного віку. На голові каска, вся в милі, але вираз обличчя таке — спробуй допомогти — вріже.

Як ви думаєте, що робить цей француз на 2100 м на крутій стежці посилюється під дощем?

Правильна відповідь — поєднує тренування і розвага дитини. Що було б, якщо б француз не був спортсменом? Дитина б топал поруч з такою ж задоволеною міною. А якщо дитина занадто малий, щоб осилити кілометровий (вертикальний) підйом до притулку? Його б несли в дитячому рюкзаку-перенесенні.

До речі, з трьох людей на фото дівчинка на плечах у тата одягнена по погоді, і обличчя у дівчинки було страшно задоволений 🙂

На льодовики, правда, з малими дітьми не ходять — без великих перегинів. Сюсюкання немає, діти выбеганные, всі задоволені.