Книга описує техніку швидкісних проходжень маршрутів в Йосемитах. Швидкісних в сенсі рекордних, де головна цінність — швидкість, а рахунок йде на хвилини і секунди. Все що написано, стосується скельних сходжень з великою часткою ІТО.

Florine, H., Wright, B. Speed Climbing!: How To Climb Faster And Better, 2nd Ed., Guilford: Falcon Guides, 2004, 168 pp.

Не секрет, що завжди і скрізь переважну частину часу можна заощадити рухаючись безперервно і оптимізуючи роботу зі спорядженням, т. к. лізти швидше ніж вже можеш вкрай складно. Флорін робить великий акцент на одночасному русі, але дуже скупо описує свої алгоритми роботи зі спорядженням. А це, як раз, цінне ноу-хау і легко відтворено. Він же оптимізував роботу зі спорядженням до межі, судячи з результатів. Боїться що всі стануть лізти Ніс менше трьох годин? Не ясно.

Тема альпінізму в високих горах, на комбінованих і снігових маршрутах не порушена. Є тільки короткий історичний нарис і переказ фрагмента книги Марка Твайта. На скільки я зрозумів, що він не в темі.

Води в книзі — море. Написана у вигляді мемуарів, слабо систематизована. Все, що мені захотілося законспектувати вмістилося на одному рукописному аркуші А4. Втім, можливо, інше для мене не нове. Якщо знати, що шукати, всі ці ідеї можна знайти в статтях викладених в інтернет за годину, а консультація з змагальними альпіністами дасть більше. Розчарований… так заманливо називалася.

Однак, це єдина книга з тих, які я читав, в якій хоч якось описано лазіння на складному рельєфі з одночасною страховкою.

Кому буде корисною: тим, хто хоче прискорити проходження своїх маршрутів, бере участь у змаганнях.

Всі інші знайдуть в ній не багато. Багато методи не підходять для умов високих гір, бо надто ризиковані.

Євген Зразків

P. S. Одначе, поки читав, придумав кілька власних варіантів, як в горах заощадити до години на будь-якому маршруті. Напишу разом з конспектом книги пізніше як небудь.