Перша частина.

Друга частина.

Ясна річ, після такого потужного дня, треба було виспатися і трохи розслабитися. Тобто, встати з-пізніше і пролізти середній маршрут з коротким підходом. І щоб без боротьби за життя.

Вибрали суперклассический маршрут з неповторним назвою Blechmauernverschneidung на стіні Blechmauer. Всім зустрічним під стіною скелелазам, при спробі назвати маршрут не могли вимовити більше третини, але це не заважало взаєморозумінню (вони теж не могли). Маршрут був 230 метрів, з ключем VI: траверсом великого стелі (це я так думав, що ключ — траверс). Трохи насторожувало, що пробивання оцінена в два рази гірше, ніж на попередньому маршруті, де була бадьорить. В описі говорилося, що треба брати 4 середніх кама. До цього додали п’ять трикамов.

Початок не дуже вражало — просте лазіння, заросла стіна — втомився відтяжки встегивать

Все було ідеально: 15-хвилинний підхід, стіна в тіні, але… на кожній станції висіло по зв’язці! Капець якийсь. Загалом, я проліз мотузку, зробив станцію, поруч з висячої гроном чехів. Висіти моєму напарникові було ніде, тому я крикнув Мацеку, щоб він знайшов собі місце для сну, укрите від каменів зверху.

Чехи постійно відрізнялися. Поляки, навчені злими Татрами, навіть мультипитчи в горах лазять з подвійними 60-ками. Перші зустрінуті чехи лізли в трійці з одного кудлатою 50-кою. Як — не знаю, я їх на станції зустрів. Сиділи вони сумні, тому що на наступній станції теж була сумна зв’язка і через одну — та ж картина. Мої чехи хотіли дюльферять, але не з чого і не на чому: шлямбура і одинарна мотузка. Запропонував їм дюльфернуть з моєї станції і розв’язати потім вузол. Зраділи, і неквапливо поїхали, посипаючи початок маршруту камінням. «Камінь», при цьому, кричав я, бо хвилювався за напарника, а вони — ні.

Лінія маршруту логічна видно здалеку. Фото звідси

Вид з другої мотузки вгору. Фото звідси

Поруч інший маршрут лізли інші чехи. У них була теж одинарна мотузка. Вони пролізли що хотіли і дюльферяли. Мотузки не вистачало зовсім трохи до станції, тому вузли вони на кінцях не в’язали. Дюльферяющий їхав, поки кінці не залишалися в кулаці (А-а-а-а-а!!!), потім, хапався за стаціонарну станцію рукою і звільняв мотузку (А-а-а-а-а-а!!!), після чого ставав на самостраховку! Я пропотіла, дивлячись на це дійство.

Попереду творилося щось незрозуміле: якісь выживальщики лижних окулярах, з рюкзаками і в шкіряних рукавичках для тренажерки лазили вгору і вниз по ключу, підтягуючись на відтяжках. Потім дюльферяли вниз і вгору — спочатку 40 метрів вниз, потім 20 вгору і вбік. Тобто, що це було я не зрозумів, але після години очікування я вирішив їх видавити зі станції, вийшло.

Вид з кінця маршруту

Ключ був прекрасний: огроменный стеля, який траверсируется з ногами на маленьких зачіпки й руками в підхоплення. Виглядало так добре пробито (хоч і рідко), що я ледь не залишив ками. В останній момент вирішив взяти. Ох, яке ж правильне рішення! Траверс стелі був для «склодромного скалоаза» — раз плюнути. Виліз я з-під стелі, а далі виявилося ще метрів п’ятнадцять слизького комина з символічною пробиванням, не «долазного», а зовсім навпаки. У кутку я запарився. Виліз на станцію розклавши все що було! Коли ліз напарник з рюкзаком я чув, як він лається, а потім і зовсім завис у кутку — не його рельєф (ну нарешті-то такий знайшовся :)).

Мацек на вершині

Він задолбался і віддав мені всі мотузки до кінця. Їх було три пятерочных. Перший раз бачив мультіпітч з пробиванням як на традовых маршрутах 😀 На 40-метровій мотузці (десь F 5а) доповів п’ять своїх точок, тому що шлямбур був …один.

Загалом не було б черги, було б дуже кльово. Маршрут хороший, але дуже популярний — треба приходити раніше.

Наступний день був останнім, пролізли короткий, на чотири мотузки маршрут з двома ключами 6а на стіні з коротким підходом. Пролізли, сдюльферяли. Дюльферять було стрьомно — купа каменів після кожного сдергивания. Мацек сховався під карнизом, але на лінії мотузки, отримав дешевий, але важкий досвід.

Повернулися в кемпінг, зібралися, купили їжі і пива і поїхали додому. Виїзд вдався. Погода була хороша.

Продовження слідує…