Борис написав про своєму килимку, я хотів дати посилання на свої враження і раптово зрозумів, що не на що.

Тим часом, я вже два роки в виїздах сплю на надувному килимку. Спочатку з побоюванням, потім все з меншою. Тепер же він витіснив мої полімерні килими навіть в жорстких умовах, де хоч якось можна лягти. Використовую його цілорічно скрізь: виїзди на скелі, в Татри. Фінальним акордом була Ушба, куди ми лазили з півдня два рази. Спали ми на гострих каменях від яких дно намету изорвалось, килим нагружался через перегин (ноги над прірвою), і хоч би хни. Сказати, що задоволений — нічого не сказати. Therm-a-Rest щось знає про матеріали для килимків, чого не знають інші виробники.

Еволюція моїх килимків: іжевка, дві ижевки, різні полімерні пінки, самонадувайка, дорогий ізомат, дорогий надувний килимок. Ижевки для літа не комфортні, взимку холодно. Дешеві самонадувні килимки — викинуті гроші і тільки для літа. Проклятий день, коли купив Vango Ultralite Self Inflating Mat: проколювався регулярно, клапан не тримав повітря — зірвалася різьблення, але комфорт після полімерних килимків я оцінив.

Мій килимок, який служить мені вірою і правдою, Therm-a-Rest Neoair All Season. Це перший килимок, на якому мені жодного разу не було холодно знизу, навіть на льоду. Він же не доставив мені взагалі ніяких проблем. Розмір: 183 х 51 х 6.35 см (версія 2011 року), вага 540 м, R = 4.9. Дно липке — килимок не їздить по наметі на схилі. Розмір складеного 22 х 12 див. Обсяг дозволяє плавати на пляжі.

В комплекті мішок-насос, ремкомплект. Ремкомплект не користувався. Надувати мішком клопітно, але гігієнічно. При екстремально низьких температурах точно буде тепліше, якщо надувати мішком (сухіше повітря).

Спочатку я боявся спати на камінні, підкладав під намет речі. Поступово я все менше боявся його використовувати. Звичайно, поза намети я користувався ним тільки на снігу, льоду і асфальті, але якщо не зловживати, думаю, ніяких проблем не буде.

Переваги:

  • Теплий.
  • Комфортний.
  • Надійний в своєму класі.
  • Компактно складається.
  • Довговічний в своєму класі.
  • Не ковзає по дну намети або біві.

Недоліки:

  • Ціна (ого-го!).
  • Мнуться краю, лікті не знаходять опори, якщо спати на спині. Вирішується більш широким килимком (є версія ширше) або ігноруванням. Загалом, це загальне для всіх надувних килимків цієї ширини.
  • Він не працює, якщо на ньому сидіти. Тобто для сходжень, де ночівля сидячи можлива — краще не брати.

Куди віднести вагу не знаю. Скоріше мінус, але я переконаний, що це компроміс у бік надійності.