Раз примірявши гривелевские G20 plus, я зрозумів: це доля, треба брати. Кішки ідеально сидять на маленькому передньому ранті (La Sportiva G5, G2 SM) і це вселяє нескінченне довіру, а я дуже люблю спорядження такого характеру. І ось, я проліз в них пару маршрутів і сталося «страшне». Виявилося, що «лізуть» ці кішки… ще краще, ніж сидять на черевиках і виглядають!

Petzl Lynx і Grivel G20 plus

На фото вони ще не потерті, лінь перезнімати. Передній зуб вже точив. У Petzl Lynx передня скоба від Grivel G12, тому що з рідної лазити в нових черевиках La Sportiva страшно (пецелевая скоба жахливо сидить на передньому ранті).

Petzl Lynx і Grivel G20 plus

На першому ж маршруті я був не просто здивований… вражений! Не було періоду звикання, як часто буває, вони були як частина тіла! Під льоду вони були прекрасні, а на міксті — екстаз!

Головними особливостями цих кішок є вертикальна з’єднувальна планка, одночасно є і переднім зубом і середня пара зубів, яка є другою частиною з’єднувальної планки.

Щоб уникнути непорозумінь, перед виїздом у гори всі гайки посадив на фіксатор різьби (оборотний — синій). Всередині гайок є пластикова шайбочка для фіксації, але я не довіряю такому рішенню.

З’єднувальна планка і зуби в середині працюють! У мене прямо, щелепа відпала, коли я серединою кішки став на микстовом рельєфі, щоб поставити крапку, а кішка позалазило в лід і траву, ніби я на передніх зубах стою. Особливо добре виходить на замороженому торфі і конгломераті. Околовертикальные трави і торф лізуть оргазмічно.

Всі фото — на черевиках G2 SM

Метал хороший, і його поєднання — правильне, на відміну від Пецля. У Petzl Lynx атакуючі зуби з твердої сталі, а платформа — з м’якою. У мене вже друга пара Lynx. До моменту зносу двох пар монопоинтов на міксті, платформі — кінець, на льоду вона вже не застосовна. Особливо швидко зношуються передні атакуючі зуби платформи з внутрішньої сторони стопи. Тут добре видно в що вони перетворюються. Платформа зношується швидше передніх зубів.

У Grivel такого непорозуміння немає. За два великих маршруту (700-900 метрів перепаду) платформа зносилася мінімально, а передній зуб — помітно, що, нормально. Знос атакуючих зубів вважаю прийнятним, але могли б бути трохи більш живучими. Передні зуби в Grivel G20 plus змінні, я завбачливо купив відразу два комплекти.

Сталь переднього зуба м’якше, ніж у Petzl.

Гривель — більше уваги до дрібниць. Наприклад, обмежувач п’яти задньої платформи не вертикальний, а трохи відігнутий назовні. Так сильно легше одягати щільно підігнані кішки. Пряжка Grivel — чудова. Хлястик пряжки довгий, з матеріалу з хорошим тертям і пряжка — кругла: щоб затягнути, можна тягнути кінець стропи в будь-яку сторону. У Пецеля пряжка працює, але до ідеалу — як до Місяця: хлястик занадто короткий, щоб користуватися в товстих рукавичках, слизький, вільний кінець тягнути потрібно в строго визначеному напрямку.

Зуби передній платформи у Grivel G20 plus довше, ніж у Lynx. Маленький горизонтальний зуб працює в повний зріст на міксті і в фирне. Я не просто стер з його вістря красу, а потер метал. Але коли і як він працював я не помітив — так природно (оксюморон!) кішки відчувалися на ногах.

По довжині налаштовуються не так легко, як Petzl Lynx, але на 45.5 розмір G2 SM сіли ідеально.

Форма скоби жаби Grivel — відмінна. В Lynx я разів п’ять наступав на скобу жаби другий кішкою, один або два рази жаба від цього відкривалася! У Гривеля вигин скоби хороший, немає зазору у п’яти і не за що зачепитися.

Звичайно G20 plus — не універсальні, це вузькоспеціалізовані кішки для складного лазіння. Свою справу вони роблять бездоганно. Майже машина Формули-1, майже — тому що є версія без змінного зуба. Кішки складаються навпіл (як книжка), зубами всередину. Виходить досить компактно, зручніше носити окремо один від одного.

Пара кішок Grivel G20 plus важить 880 грам. Для порівняння, Petzl Lynx зі скобою від G12 — 964 грам. Монопоинт Petzl Lynx з антиподлипами і передній скобою від G20 — 924 грама. Якщо зняти антиподлипы, то вийде легше, ніж Grivel.

Помічені недоліки — зворотній бік чеснот. У G20 plus на передній частині платформи немає антиподлипа, в деяких умовах він міг би стати в нагоді. Може бути важко знайти змінні передні зуби. Grivel G20 plus на 10-15 євро дорожче конкурентів (Petzl Lynx, BD Stinger), але не зважаючи малої вартості всіх цих моделей, різниця в 5-8% не істотна.