Scarpa Montblanc служила вірою і правдою довгі 5 зимових сезонів в Татрах і 2 літніх сезону на Кавказі. Унаслідок коротких підходів і специфіки лазіння в Татрах (завжди в кішках) весь знос підошви припав на Кавказ. До моменту зносу класичних черевиків я дозрів для більш технічних. Правда в тому, що уміючи — можна добре лазити в будь-яких, але молотити вертикальний кілометр сильно легше в легких черевиках і кішок.

З третьої спроби вдалося підібрати собі відповідні черевики замість зношених. Першою спробою була примірка всього що є в моєму розмірі в найближчому магазині. Друга спроба — Kayland Apex Plus GTX, не зрослося. Третя спроба — повернувся в магазин і купив ті, що приміряв у першому заході — La Sportiva G5.

Черевики La Sportiva G5

Нижче — фотографії підігнаних для міксту (на скільки це можливо) до черевиків кішок. Один день отлазил з передньої скобою в першій дірці (ближче до п’яті), другий — як на фото. Мабуть, переставлю тому, як було.

Рант в моделях c підошвою Cube мікроскопічний, приблизно як діаметр скоби — все на догоду ваги.

П’ята без сюрпризів, Petzl Lynx по довжині ззаду добре налаштовуються.

Але попереду скоба сидить, м’яко кажучи, лякає.

Виступає за кордон ранта, прилягаючи до неї в двох місцях, пару сантиметрів по довжині.

Передня частина скоби виступає за груницу ранта. Рант у черевика закінчується по ширині разом із сіркою накладкою.

Я думав, триматися не будуть, але проліз близько кілометра міксту і метрів п’ятдесят простого льоду. На мій подив, кішки не злітали.

Але все одно страшнувато і на серйозний маршрут для мене це не варіант, особливо льодовий. Хочу поміняти скобу на гривелевскую — округлу.

Нова система шнурівки сподобалася без періоду звикання. Черевики зручно застібаються. Крутилкой користуватися легко і зручно. Так швидко я ще ніколи не одягав/знімав черевики. Спопу в черевик можна засунути без допомоги рук, майже як у тапочок. Мої побоювання про складності тонкої настройки затягування не виправдалися — для мене така «шнурівка» працює без зауважень, тому що за «шнурівку» верхньої частини черевика відповідає липучка. Короткий маршрут проліз не застібаючи липучку взагалі, але краще цього не робити, на підході теж — «гостра» частина липучки елозит по гетре і при належній старанності можна протерти наскрізь.

— Без гумки, штани заправляв всередину. Трохи беспоколится, що буде потрапляти сніг, але ні — було добре, хоча снігу на маршруті вистачало.

Дивлячись на те, як сидять пецелевые кішки, пішов перевірити до товариша, як сидять гривелевские технічні кішки — Grivel G20 plus. Був убитий наповал. Скоба сидить на ранті, як рідна, а кішки мають прямо таки тваринної візуальної агресивністю.

Передня скоба кішок Grivel G20 plus на черевики La Sportiva G5

І передня частина кішки сидить на черевику без питань, хоча хотілося б, щоб зазору в 5 мм між зубом і підошвою не було.

Передня скоба кішок Grivel G20 plus на черевики La Sportiva G5

Один раз бачив краще сидять кішки — це було Scarpa Phantom 6000 (модель 2015 року) і Petzl Lynx — взагалі, як у книжках малюють. Малюють, бо піди знайди таке поєднання кішок і черевик для фото 🙂

Grivel G20 plus на черевики La Sportiva G5

На жаль, задню частину G20 plus швидко підігнати не вдалося, а вдумливо міняти положення жаби і крутити інші частини було колись. Враховуючи довжину переднього ранта черевика, вважаю, що задня платформа повинна сидіти без зазору.

Якість виконання черевиків дрібниці засмутило.

Після двох днів використання липучка почала пускати нитки.

Шви всередині виконані недбало. Ну, запальничка рятує від цієї напасті. Нічого не відірвалося і не відламалося.

Але ж забув про головне! Пара черевиків Scarpa Montblanc в моєму розмірі (45.5) важить 2385 р. Приблизно стільки ж важать всі схожі черевики. Найчастіше потрібні ліхтарики — це ще мінімум 250 грам. Нові черевики в тому ж розмірі важать 1872 р і ліхтарики не потрібні. Мінус 758 м!!! Сказати, що це багато — нічого не сказати! Ефект як вивантажити 5 кг з рюкзака або навіть більше! Відчуття — чистий екстаз 🙂 Для вірності ефекту треба приміряти в магазині — на одній нозі G5, на іншій — щось звичайне.

Ці черевики — як цирковий кінь, можуть все! Тобто, їх у них може робити все 🙂 Я проліз драйтуловый болдер з поганими ногами D6+, наприклад. Кісточка дуже рухлива, ходити легко, лізти мікст легко, мабуть, складний лід буде добре лазити (я поки не лазив). А ось простий лід — втомлює, це зворотна сторона зручності на міксті — рухливості щиколотки. Так що якщо доросли до M5 / WI5 — тільки вперед. Якщо не доросли, черевики теж будуть в кайф із-за ваги і комфорту, але ви не зможете повною мірою насолодитися їх перевагами (зате оцініть недоліки :)) на простих маршрутах.

Теплі черевики, мені завжди було холодно в шкіряних, було добре. Загалом, незважаючи на необхідність зміни або модифікації кішок і дрібних недоліків виконання, я вкрай задоволений покупкою.

P. S. Поки «пробіг» — вертикальний кілометр на маршрутах у Високих Татрах і день на спортивному драйтуле.

P. S. Завершення історії з передньої скобою.