Господь доглядає за тобою, живи так, щоб йому було цікаво!

«Надкушенная» гора займала думки, тому при першій же можливості заагитировал, так Альпика, знову нового напарника, на Ломніцу. Благо, агітувати особливо не потрібно: маршрут довгий, логічний, на знакову вершину, з красивою стіні, з підходом з допомогою канатної дороги і легким спуском. Новий напарник — Льоха, скромний МС з альпінізму, дивлячись на якого я скромно вчуся скромності 😀

На підході під стіну

Місячної ночі ми зустрілися на краю Татр. Що за нісенітниця… Але правда ж! Переночували в будиночку по дорозі в Татранську Ломніцу і приїхали до відкриття канатної дороги. Це дуже пізно як для початку маршруту, але три години економії на підході дорогого коштують (ага, 22 євро).

Заїхали наверх, залишили в заметах бівачні і потропили до старту. За перегином перед нами утворилася трійка альпіністів. От халепа, на той же маршрут!

Одевам снарягу

Підійшли на старт, побалакали, хлопці були з Польщі. У них вийшов довгий затики на старті і ми пішли на обгін. Попереду було дві мотузки льоду і звуження кулуару, мені довелося втекти на скелі від уламків. Слідом був льодовий ключ, там я наздогнав їх першого. Нам дуже хотілося обігнати трійку, Льоша так люто молотив сапками, що я ледве встигав вибирати. Вийшло невелике змагання. Ми не хотіли впиратися в трійку і ночувати на ключі, лізли в основному одночасно. Хлопці ж у трійці потихеньку розходилися і прискорилися. Попереду цього мчить по маршруту паровоза я і прийшов під ключ (М5+). Тут я засумнівався, чи продовжувати лізти першим, втомився.

Альпініст повинен використовувати всі можливості страховки, які йому дає природа (с) Даміан Грановський

Змінилися, Льоша поліз вгору, а я на всяк випадок накинув куртку. Дуже правильним було це рішення! Спочатку ключ був швидким і приємним, потім швидким, а потім все різко застопорилося. Зверху рясно летіли шматки льоду, ніби Льоша прорубал в ньому тунель. Я крутився у вузькому каміні, трійка поляків внизу — теж. Справа затягувалася. Зрештою зверху почувся радісний крик. Більше нічого не було чути, я почекав, поки мотузка сильно натягнулася і поліз. Льоша ліз далі і через п’ять метрів озвучив станцію.

Втік на скелі, повертаюся на лід

Незабаром я опинився на ключовому рельєфі, дуже контрастним порівняно з іншими мотузками маршруту. Складний! Делікатне рівноважний лазіння, кішки на терті і натечном льоду, рідкісна страховка, психологічно важкий рельєф. Перший з трійки поляків поліз відразу за мною, щоб не втрачати часу і не ловити лід — вдале рішення. Я залишив йому антистресовий бульдог в напруженому місці.

Наяриваем по снігу з одночасною страховкою в середині маршруту

Стемніло, ми йшли до вершини з одночасною страховкою, спочатку по скелях, потім по снігу. До неї було рукою подати, але під ногами був глибокий сухий сніг з тонким настом, борсалися ще годину. Зрештою, вилізли на станцію канатної дороги. Всередину нас не пустили, тому поїли-попили на лавочці, дочекалися трійку поляків, напоїли їх чаєм і пішли вниз. Сто метрів зі страховкою, далі пішки.

Відмінна схема маршруту, все читається на рельєфі навіть при поганій видимості. Ключ (11-13) — 10-15 метрів M5+

Фототопо при малій кількості снігу

До цього часу наші погляди дещо скляні, а так-то спуск був швидкий і приємний. Фірн, фірн, фірн… Питво, їжа, теплий спальник, солодкий сон… Так закінчився день, а я навіть не згадав, що це було наше перше спільне сходження. Виключно пройшло гладко.