Коротко про те, куди альпіністів призводять пристрасть, завзятість, регулярні тренування і трохи везіння (на основі гарної фізичної форми й досвіду). Ми лазили пару раз разом взимку в Татрах (раз, два, три). Гоща — скеля, я не боюся з нею лізти з одночасною страховкою з однією точкою на мотузку легкий рельєф. Вона готова до всього, супер надійний альпініст.

Після дня тропежки до середини стегна в снігу, ночівля на майданчику, вытоптанной у сніговому гребені

У скромною та тихою дівчиною ховається звір 🙂 Це її третій рік в альпінізмі (шостий сезон, т. к. лазить і влітку і взимку). І ось він який…

У цьому сезоні вона залізла десяток маршрутів рівня 5А-5Б в Альпах (була там майже місяць).

У тому числі Маніту на Гран Жорасса!!!

Manitua на Grandes Jorasses — це маршрут авторства Славко Светичича (Slavko Svetičič) 1991 року: вільне лазіння 6c, ІТО A3 і 1100 м набору висоти на маршруті. Маршрут має лічені на пальцях проходження. Якщо не помиляюся, вона перша жінка на ньому! У них була одна ночівля на стіні, не питав, але навряд чи вони брали нормальний бівак, думаю холодна. ИТОшить вона не вміє, ліз напарник, але телефонувати на такому маршруті треба швидко-швидко. Чорт його знає, яка оцінка «по нашому». Важче, ніж 5Б на мій погляд.

І ось повернулася додому, поїхала в Татри і пройшла гребінь Високих Татр З ПЕРШОЇ СПРОБИ, половину соло з важким рюкзаком. Це щось неймовірне! Мої товариші, досвідчені альпіністи, першопрохідці, які пройшли вогонь, воду і мідні труби витратили на проходження 7 (сім) спроб. Так, вони ставили рекорд швидкості (зрештою вийшло 106 годин 38 хвилин, але хтось ліз швидше). Щоб так лізти треба бути крутим альпіністом і знати весь маршрут детально. Орієнтування на гребені зубодробительное. Є опис маршруту — книга товщиною у два пальці без картинок. Картинки і фото — ще одна книга.

Вона йшла гребінь за 11.5 днів. Перші кілька днів соло з одним товаришем, потім у зв’язці з іншим, який його змінив. З численними затыками-поверненнями, незапланованими дюльферами і т. п. Так довго погода там не тримається, напевно, пару раз накривало. Ось це моральна стійкість!

Гощя, я пишаюся бути на одній фото з такою людиною!