Поки зима не закінчилася (вже закінчилася) зробив рокіровку: Scarpa Phantom 6000 за погану поведінку була заслана в Сибір на перевиховання, а інший несчастлівец змушений був послати мені на перевиховання La Sportiva G2 SM. Перевиховання в самому розпалі 🙂

La Sportiva G2 SM

Черевики дуже схожі технічно та відчуттям на «молодші» G5 з поправкою на м’ясистість, навіть розмір підійшов той же (45.5). П’ятка у них ще вже, але мені виявилося ідеально — сидить як влита, коли лізеш на передніх зубах. Поки проліз у них п’ят драйтуловых маршрутів до M6+ і сходив два довгих микстовых маршруту в Татрах (Ломніца і Менгушовецкий пік), враження хороші. На легкому драутйлинге (до М5) мене вони не обмежують. Як і G5, це черевики для міксту, тобто, на вертикальному льоду підтримка стопи слабка. Черевики на фотографіях — одного розміру 45.5. До цих подвійним черевиків потрібен короткий період звикання до нового (більшого) обсягом черевик, рельєф не так добре відчувається, як в одинарних. Всупереч побоюванням, ходити в них зручно.

Візуально і за відчуттями G2 SM мясистее і ширше, колодка довше. Верхня частина гетри G2 SM міцніше, в ній є резинка для регулювання затягування.

Рант, підошва і «обрезинку» виглядають однаковими. Підошва подвійних черевик довшим на 2-3 см у тому ж розмірі.

Petzl Lynx і Grivel G20 plus нормально сідають в стандартній комплектації. Передня скоба Petzl дуже погано сідає на короткий рант, бажано замінити на іншу.

У черевик однакова підошва

У G2 SM дві крутилки регулювання затягування BOA (замість верхньої у G5 — липучка). Працюють нормально.

На відміну від G5, затягнути-відпустити-затягнути не допомагає краще підігнати черевик до стопи. Необхідності не відчувається.

У зовнішнього і внутрішнього черевика G2 SM — хорошого розміру петлі. В товстих рукавичках користуватися не пробував, але має бути ок.

В районі обрезинки, внутрішня частина черевика G2 SM покрита якимось дірчастим матеріалом, схоже, для відводу вологи.

Внутрішній черевик на трьох липучках, відкривається дуже широко

Липучки норовлять приклеїтися не тільки до волохатої відповідної частини, але до самого черевику і шкарпетках.

В районі ахілла — неопренова вставка для зручності ходьби

Підошва — той же волохатий матеріал, що інша частина черевика, більш щільний і злегка подплавленный

Неопренова вставка на ахілла

Поверхня внутрішнього черевика крупним планом

Всередині устілки немає, але потреби не відчув. Поверхню черевика і внутренника дуже шорсткі, не ковзають при ходьбі і на стіні.

Що в них поганого? 🙂

Ті ж лізуть нитки, що і у G5, той же маленький передній рант під кішки Grivel. Внутрішній черевик чіпляється краєм середньої липучки за троси шнурівки при знятті зовнішнього черевика — потрібно звертати увагу, інакше можна пошкодити липучку. А все інше — добре 🙂

У страшний дубак потрапити в G2 SM не встиг, лазив до -12 на висоті ~2000-2500 метрів без акліматизації, було добре. Внутрішні черевики висохло за ніч в наметі поза спальника, одягав вранці без прогріву на пальнику, ногу не холодили.

По довжині, на стопу 44 2/3 гарні 45.5 з тонким або середнім носком. Колодка добре підходить для вузько-середньої стопи з вузькою п’ятою та високим підйомом. Повний вага пари черевиків розміру 45.5 — 2290 р. Вага одного внутрішнього черевика — 131 р.

У порівнянні з Scarpa Phantom 6000 (моделлю 2015) мені здалося, що:

  • La Sportiva G2 SM жорсткіше (розмір, звичайно, впливає),
  • У G2 SM сильно вже п’ята.
  • G2 SM тримають голеностоп краще.
  • Вони холодніше (але можу помилятися).
  • Шнурівка BOA зручніше і не вимагає подальших підтяжок.
  • Передній рант G2 SM гірше (менше).
  • Протектор G2 SM глибше і ходити в них зручніше.

Здалося, що G2 SM трохи холодніше, можливо, з-за того, що внутренник Скарп (моделі 2015) повністю піно-полімерний без тканих матеріалів. З-за цього, внутренник Скарп (моделі 2015) відчувається (або є) тепліше, але не такий приємний і довговічний, а надягати його на вологий носок — виклик (з-за тертя — порвати можна). Тим не менш, це черевики одного класу для одного застосування. Із-за відмінностей колодки, швидше за все підійдуть різним людям. Тому рекомендую приміряти і брати що більше підходить.