«TD+ IV, 5с, A1, WI4+, P4 1050 м» — це, власне, «категорія труднощі».

  • TD+ — Літерами позначають комплексну (інтегральну) складність маршруту (схоже на радянську оцінку складності). Табличка внизу.
  • IV — Римські цифри на початку від I до VII — оцінка залучення або необхідної самовіддачі на маршруті. I — для маршрутів «після роботи» з коротким підходом і простим спуском, а VII — для гімалайських стін. Оцінку IV мають масштабні маршрути з кілометровим набором висоти на важкій частини, без можливості легко відступити. Таку оцінку залучення має, наприклад, більша частина маршрутів великих північних стінах в Альпах (Ейгер, Гран Жорасса, Друат, Маттерхорн).
  • 5с або VI або 5.9 — труднощі вільного лазіння руками без інструментів. Трапляються оцінки як у французькій шкалою, так і в UIAA або американської. Викликає плутанину.
  • A1 — труднощі ІТО (якщо є).
  • WI4+ — це складність льоду, яка поєднує в собі технічну складність ділянки, якщо лізти його з верхньою страховкою і складність організації нижньої страховки. Буває від 1 до 7 (взагалі-то більше, але в горах виключно рідко). WI (ice water) — лід, який тане і замерзає кожен сезон, AI (alpine ice) — льодовиковий лід, який має інший механізм утворення (сніг замерзає довгі роки під великим тиском). В добавок може бути вказана крутизна льоду або снігу в градусах. Тип льоду може бути не зазначений.
  • M4 — складність ділянок микстового лазіння зі своєю страховкою в горах вище M6 лазять рідко.
  • 1050 м — це перепад висоти маршруту, що містить труднощі, в метрах. Іноді додатково вказує перепад висоти до вершини.
  • P4 — якість і кількість стаціонарних точок страховки. Чим вище цифра, тим менше стаціонарного заліза. 4 — без шлямбуров, 3 — зустрічаються на станціях. 2+ — трапляються на мотузках.

Детальніше про альпійських оцінках і розшифровка інтегральних категорій тут.

Приблизна відповідність альпійських і радянських категорій:

Табличка звідси. Там же докладна стаття.

Детальніше про радянських категорія труднощі написано в іншій статті.