Рюкзаку, звичайно 🙂

Якось мені Василь надсилав посилання маленьку на київську фірму, яка шиє спорядження. Не пам’ятаю чому, але я не оцінив. Пізніше сам знайшов статтю Балабанова і Фоміна про їх метаннях з рюкзаком перед Талунгом. Вони вирішували вони ту ж проблему, що і я — зниження ваги, збільшення обсягу, додавання декількох специфічних елементів, які не роблять в серійних рюкзаках.

Фото з сайту виробника

Їх метання вилилися в індивідуальне пошиття рюкзака під свої вимоги. Не довго думаючи, я купив пішов у серію рюкзак імені цієї гори з кордуры (відразу два). Зауважу, що попередні рюкзаки у мене — BD, кілька Osprey, Blue Ice, кілька Deuter і багато інших. Я знаю, як можуть бути реалізовані функціональні елементи, в чому переваги і недоліки різних реалізацій. І я знаю, що шукаю… коротше — кошмарний клієнт 😀

Перше і яскраве враження про рюкзаку — це низька вага, пристойна тканину і компактність. Красиво упакували. Друге — строп на фотографії в комплекті немає! Не те, щоб мені були потрібні такі здорові, але я не очікував, що до альпіністського рюкзаку не можна буде закріпити льодоруби без танців з бубном. З іншого боку, напарник пісяє окропом і всім дуже задоволений (у нього раніше був TNF Verto 32).

Гостро не вистачає петель для інструментів, я б приробив знімні липучки — кріпити є куди

Спочатку здалося, що стропи кріплення клапана — неймовірно довгі, але як завантажив рюкзак вище даху, то все стало на свої місця. На фото ми спускаємося, всередині немає їжі на 4 дні.

В спинці — один шар жорсткої ижевки

Себастьян вище мене, на ньому спина ідеально сидить (185 см). Він рюкзаком страшно задоволений, до того був The North Face Verto 32

В кінці зимового сезону встиг пролізти з ним два довгих маршруту в Татрах

Позитив:

 • Вага — фантастика! Вставив в спину шматок жорсткої ижевки (без неї — туго), вийшло 715 грам в повному комплекті, без клапана — 550 г! Мій другий легкий рюкзак важить 550 грам, але він на 20 літрів менше, без калапана і зроблений з прозорої тканини!
 • Рюкзак відмінно сидить на спині, не сковує руху — дуже зручно лізти, краще ще не було.
 • Лямки не згортаються в трубочку при повному завантаженні рюкзака (~18 кг було на підході до притулку).
 • Тканина хороша, пережила «боротьбу» зі стінкою в каміні М5+ майже без наслідків.
 • Обсяг — повний залік! Все влазить на 4-6 днів взимку в горах з запасом!
 • Відмінні петлі для підвіски і витягування.

Якщо речей мало, рюкзак не перетворюється в незручний мішок

Дивацтва

 • Навіщо у поясного ременя «підтяжки»? Не зрозумів.
 • Шнурок тубуса пришитий до рюкзака. Держалка шнурка (шматок трубки) не зафіксована, їздить по шнурку. Тому, якщо потягнути в довільному місці, то затягується половина тубуса, а не весь. Якби не шнурок не був пришитий, або держалка жорстко зафіксована в потрібному місці (посередині шнура) то і проблеми би не було.
 • Петелька для дзьобів льодорубів лякає (тонка), але не відірвалася. Стропа для кріплення технічних інструментів без молотка і лопатки там погано підходить, тому що зісковзує. Хоча у великі гори я беру (в Татрах потрібен окремий молоток і не потрібна лопатка).

Негатив:

 • В комплекті не було петель кріплень льодорубів, які є на ілюстрації на сайті, льодові інструменти закріпити нічим. Зізнаюся, був у подиві.
 • Нитки, на мій погляд, занадто тонкі. У мене таланти рвати шви, вийшло (петлю кріплення спорядження). Але ціна доступна і я згоден під велику гору купувати новий рюкзак.
 • Зшитий на замовлення чохол для кріплення каски на клапані завеликий навіть для моєї величезної каски. З-за цього норовить відчепитися і «упустити» каску, що може бути дуже боляче в 500 км від найближчого магазину зі спорядженням. Треба було робити його на третину менше. У Osprey і Blue Ice ці кріплення зроблені так, що навіть при порожньому рюкзаку не відчепиться.

Нитки тонкуваті, замовлений чохол для каски погано тримається (завеликий)

Резюме:

Поки, це кращий альпіністський рюкзак для цінних маршрутів, який у мене був. З вагою 550 м у штурмової день, зручністю для лазіння, обсягом і суворою тканиною у нього просто немає конкурентів. Недоліки легко поправні. На мій погляд, оптимальний для зростання 185-187 див. Витягати на пологій стіні його можна, але не довго 🙂 П’ят мотузок переживе, якщо обережно. Буде моїм основним рюкзаком для гір в найближчі сезони. Тканини різних кольорів трохи розрізняються по вазі (різні тканини). Зелена м’ята — найлегший, морська хвиля — на 50 г важче (і трохи міцніше). Необхідності в бічних стежках для зменшення обсягу не помітив, але можна зробити шнурок — конструкція рюкзака дозволяє.

Дрібні доопрацювання перед наступним виїздом

 • Укорочу в матеріал держалки для каски
 • Приклею суперклеєм трубочку до шнурка тубуса посередині шнурка
 • Зроблю чотири смужки липучки для льодорубів.

Інші мої статті про рюкзаках для альпінізму:

У пошуку ідеалу — альпіністський рюкзак

Многорюкзачие

Альпіністський рюкзак