Провели тестування міцності альпіністського спорядження на розрив. Результати цікаві, відео готується (не мною, тому, незрозуміло коли буде). В цілому, цифри очікувані але не без сюрпризів.

Карабіни — саме міцне. Старі, протерті — все тримають свою навантаження по головній осі відмінно.

Якщо карабін з муфтою розтягувати впоперек з допомогою петель, то одна з них зачіпляється за ніс під муфтою (у найширшій частині) і карабін розривається при 10 кН.

Два карабіни, скинуті з висоти показали різні результати. Вважаю, що підозріле ставлення до них виправдано. Карабін з замком муфти keylock, впущений зі 110 м, без слідів ударів зламався при 16 кН (сертифікований на 23 кН) — відірвався носик-зачіп «key». Карабін з помітними вм’ятинами, знайдений під 300-метровою стіною витримав 26 кН (сертифікований на 24).

Старі оттяжечные петельки: 16-17 кН (сертифіковані на 22 кН). Дайнемовая, 2 роки використання періодично, 2 роки в ящику, 2010 року виробництва, 12 мм завширшки — 17 кН. 10-річний нейлон — стільки ж.

Нова петелька з 8-мм дайнемы, 2010 року виробництва (4 роки в ящику, сертифікована на 22 кН) — 23 кН. Така ж, з вузлом — 11 кН (!).

Стара і волохата 10-мм дайнема, 4 літніх сезону, 3 зимових, як традовой відтяжки — складену вдвічі порвати не вдалося (27 кН межа машини), пов’язану потрійним рибальським порвали при 17 кН, порвалася у вузлі (від перегріву).

Безіменний залізний рапід 6 мм — 11 кН. Дуже несподівано, всі думали розвалиться при 5.

Репшнуры порвати не вдалося, оскільки вони розтягуються, як гумові.

Розірвали страхувальний пристрій MegaJul Эделрида. Воно сталеве. Тягнули в режимі страховки другого (двох других). Вухо розтягнулося при 5 кН, але порвалося за 9 або 11. В цілому, якщо два других полетять одночасно — страховик обделается, але всі повинні пережити.

10-річний, добре бо репшнур 5.5 мм, серцевина — дайнема, обплетення — нейлон. При 12 кН зірвалася оплетка у вузлі.

І т. д. Детальніше в відео.

В цілому, традиційні уявлення вірні:

  • Міняти петлі у відтяжках та інші раз у 5 років.
  • Подтертые карабіни все одно тримають своє.
  • Дайнемовые петлі рвуться у вузлі при 11 кН.

З нового:

  • Літали карабіни не так вже й погані.
  • Дешеві майлоны з будівельного магазину міцніше, ніж здається (але немає гарантії, що другий не розвалиться раніше).
  • Пятилетнаяя волохата 10-мм дайнемовая петля витримала більше, ніж я очікував з її вигляду (петля моя, її історія відома).

Приладнати карабін, щоб протестувати його поперечне навантаження на виступі, на жаль, не вийшло.

Відмінне відео з коментарів нижче: