Зробив дві спроби купити пуховий спальник. Спальники були куплені успішно, спроби невдалі 😀

Альпіністові або туристу зі стажем, не вдаючись в крайності (висотний альпінізм, експедиції в пустелі і на північний полюс), спальника треба три: гірський пуховий річний гірничий зимовий пуховий і синтетичний на скелі.

Картинка для затравки, звідси (в казки не вірю)

Захотілося побутового комфорту в горах, тобто, щоб було тепло спати і легко нести. В спальнику це поєднання дає пух. Є нюанси, вимагає уваги і акуратності, але працює. Пух, як виявилося, буває дуже різний, а тканина відіграє не останню роль в спальнику і легко може накинути 300-400 г ваги для одного і того ж кількості пуху.

Спроба №1

Гірський зимовий пуховий спальник Marmot Sawtooth: 1400 г, 600 г пуху 650 cuin, «перехідна температура комфорту», режим «підбадьорлива свіжість» при мінус 10. Спальник для тих, які вважають грами в рюкзаку нікуди не годиться. Холодний для зими навіть Татрах (-20 буває, але частіше -10 і зневоднення організму), дуже важкий для свого температурного режиму. Але знайшлося несподіване застосування — він виявився хороший, як ковдра будинку. Важкий — перевага, товста дихаюча тканина — знову перевага 🙂 Думав продати, але дуже полюбився восени та навесні, доки опалення не працює і холодно. В горах був кілька ночей взимку.

Той самий Мармот для зйомок, напевно, насосом надувають. Він так в житті не виглядає 🙂

Яким повинен бути ідеальний спальник для зими до 4500 м? Чорт його знає.

700 г найкращого пуху (850 cuin), 1170 м загальної ваги (ну дуууже легка тканина… але не сама)

Зараз думаю, що такий: 700 г найкращого пуху (850 cuin), 1170 м загальної ваги (ну дуууже легка тканина). Варто переконливо. Перехідна температура «бадьорить, але спати можна» -17 градусів. З пушком і в одязі, мабуть, можна комфортно спати до -25 в наметі або біві. Цікаво, що в «поганого» Мармота тканина важить 800 г, а у цього — 470 г, при тому, що пух займає значно більший обсяг і тканини більше. Може дозрію як небудь.

Спроба №2

Річний пуховий спальник для гір (середньогір’я): Cumulus Lite Line 300: 300 г кращого пуху (850 cuin), 650 г ваги, мікроскопічний розмір в складеному вигляді. Тут про нього писав. Зі спальником все добре, він хороший. Викрійка капюшона не дуже, але для цього температурного діапазону не надто важливо.

Мені в ньому добре в довгому термобілизна в наметі до нуля.

Спальник в порядку, але я промазав: на скелях в ньому жарко, а влітку в Татрах в ньому мені холодно спати — там намет можна і зазвичай я після маршруту — втомлений, голодний, зневоднений і без намету. Буває прохолодно.

Спроба №3

Ні, я не продав ні того, ні друго-третього не купив. Пухові спальники хороші тим, що довговічні і ремонтопридатність. Раз в 10 років можна пух міняти, поки тканина не розсиплеться. Але хочеться влітку тепліше спати. Відіслав літній спальник виробнику і в нього додали 150 г такого ж хорошого пуху. До речі, старий пух не зносився. Стирав, правда, один раз. Подивимося, як тепер. Lite Line 300 мертвий, так здравсвует Lite Line 450. Більше набивати сенсу не було в цю викрійку.

Точно буде ще спроба 3+, коли протестую ковдру з прималофтом взимку поверх спальника і спроба 4 — з теплим зимовим спальником, описаним вище. Ще, можливо, 5 — слонова нога під пушок для складних сходжень, але це далеке майбутнє.

Євген Зразків