Це дилема. Я перепробував багато різних варіантів.

Що точно працює: тонкі термошкарпетки (без начісування) з розрізаною гумкою, поверх них — в’язані вовняні. Термошкарпетки різав ножицями, щоб не здавлювали гомілку, інакше холодно, а знайти такі, щоб гумка не була занадто тугий дуже важко. Недоліки — в’язання шкарпеток відбивається на п’яті досить болісно, важкі, відволожуються і довго сохнуть.

У деяких термоносках стопа потіє сильно, так, що ноги мокрі вже на підході. Два раз з цим проблеми були, шкарпетки довелося викинути, т. к. використовувати було нестерпно. Всі шкарпетки, в яких є частка бавовни не годяться для альпінізму в принципі, вони не сохнуть.

Останній писк: розтягую гумки шкарпеток перед носінням. Це Smartwool, на дітей, що цей 45-й розмір — мені навіть долоню перетискають, не те що ікру

На Ушбу брав вовняні лижні (під коліно), мало не відморозив пальці: здавлюють ікру, сильно сповільнює циркуляцію крові в гомілці і стопі. В день виходу на вершину відрізав половину верху і розрізав уздовж вище голеностопа — зовсім несила було.

Єдині термошкарпетки, які не передавлюють мені гомілка — трекінгові шкарпетки якоїсь фірми Lurbel, в основному з coolmax, випадково купив: пішов в магазин і перевірив жорсткість гумки всіх шкарпеток, які у них були. В цих шкарпетках і нога не потіє і не передавлюють, прослужили довго. Але знайти таких більше ніде не зміг.

Остання думка — вовняні, помірної товщини, 2 пари на сходження довше 2 днів. Купив Smartwool — 72% вовни, решта різна синтетика. Гумка виявилася жорстока, я натягнув їх на пляшку ширше і залишив на пару тижнів розтягуватися. Думаю допоможе.