Знайомий інструктор прокоментував навчальний відео Petzl, зав’язалася дискусія. Ось це відео:

Ice climbing basics: Ice screw placement, anchors and V-threads [EN] from Petzl-sport on Vimeo.

Суть коментаря зводиться до того, що на 2:15 показана блокування станції дайнемовой петлею. Самостраховка — половинками мотузки, а блокування точок — дайнемой. Де логіка, чому не сблокировать станцію основною мотузкою?

«Переглядають такі навчальні відео (і приймають їх за чисту монету) не віддають собі звіту в тому, що завданням корпорації є не навчання, а отримання прибутку. На створення такого матеріалу величезне, якщо не вирішальний вплив мають відділи маркетингу і продажів. Представлена там станція суперечить здоровій логіці, технічного знання і хорошою альпіністської практиці.

Я не беру до уваги самі точки, хоча не вибрав би короткий (13 см) льодобур для точки станції (ред.: 2:15 — Petzl Speed Laser Light з жовтою ручкою).

Конструкція самостраховки з мотузки (точніше з двох половинок) є правильною і крапка.

Але блокування точок станції додаткової петлею з дайнемы (при нагоді, пов’язаної вузлом, що послаблює її в 2 рази) повністю позбавлене сенсу. Адже з точок станції, крім мотузок самостраховки виходять їх другі кінці! І з них потрібно в’язати центральну точку. Довільна регуляція довжини і мінімалізм в спорядженні — основні переваги цього методу (ред.: думаю, основна перевага — безпека, а названі — додаткові).

Але і тут не кінець. Поруч зі станцією вбиті льодові інструменти, ні в що не застібнуті! Досить їх добре вбити і з’єднати зі станцією, і отримуємо «безкоштовний бекап на випадковий факап». Наприклад, помилки в оцінці якості льоду під льодобурами станції. Більш того, інструменти і так повинні бути до чого-небудь пристебнуті, щоб їх не знесло пиловий лавиною або напарником, виходять зі станції.

Але станція з мотузки незручна при лидировании «блоками», при якому одна людина йде першим кілька мотузок, що скорочує простої на холоді.»

P. S. Треба змінити лідера? Різниця в часі — зав’язування одного стремена.

Для підкреслення серйозність теми блокування петлі — нова серія тестів DMM, динамічні: зриви з фактором 1 і 2 на станцію з двох точок, зблокованих а) дайнемовой петлею, б) нейлонової петлею, в) основний мотузкою (полуверевкой) і г) імітація відмови однієї з точок. dmmclimbing.com/knowledge/slings-at-anchors/