В продовження попереднього посту про оновлених Petzl Lynx.

Можу відразу сказати — сидять на черевиках Petzl Lynx 2016 точно так само, як і модель 2011 року. Ніяких помітних змін я не знайшов. Передня скоба ідентична.

Передня скоба старих і нових Petzl Lynx

Кішки не погано сидять на різних черевиках. Краще всього, як влиті, сідають на Scapra Phantom 6000 (47 розмір). Трохи гірше на La Sportiva Trango S Evo (45.5 розмір). Не дуже, але прийнятно на Scapra Montblanc (45.5). Отже, по порядку від легких черевик до важким.

Напівавтомати на черевиках Trango S Evo. Стакан добре сидить на носку. На фото кішки трохи по різному налаштовані, відмінностей старих і нових немає

Trango S Evo, думаю, тут укорочена жаба додасть комфорту у відносно м’якій п’яті. Ахил не буде натирати

У черевик серії Транго крутий рокер (підйом підошви носка), кішки прилягають так собі. Старі трохи зігнуті від використання і прилягають краще

Не думаю, що напівавтомати з пластиковим стаканом попереду злетять. Влітку ходив у Petzl Vasak з цим склянкою і задньою частиною — все працювало нормально.

Scarpa Montblanc — тут підгонка теж без змін. Ззаду все добре, упори для підошви на колишньому місці

Передня скоба так паршиво сидить — скоба занадто широка для черевиків. Але ніколи не спадала. На складному драйтуле носок зрідка рухався вліво-вправо при великих бічних навантаженнях

Скарпи Монблан — мої основні черевики для Високих Татр. Незважаючи на не дуже хорошу взаємозв’язок, кішки ніколи з них не злітали. Пару раз наступав кішкою на скобу жаби (ліва навантаження) і жаба намагалася відкритися, але заклинивала в проміжному положенні. Тепер стропу змістили вгору (як у всіх хороших кішок) і шанс відкритися став сильно менше.

Жаба старих і нових Линксов на Скарпа Монтблан — було не погано, стало добре

Коротше, для Скарп Монблан передня скоба цих кішок могла б бути і вже, але думаю, буде ОК. Повно народу лазить, не чув, щоб у когось злітала кішка.

І нарешті — подвійні черевики. Тут все було відмінно, так і залишилося. На Scarpa Phantom 6000 (47) сидять як влиті, як у книжках малюють. Якщо жабу відстебнути, кішки продовжують сидіти на черевиках. Ніщо нікуди не зміщується ні при яких навантаженнях.

Старі і нові Линксы на Фантомах 6000

Остання приємність — паз для пальця, щоб легше було відкривати. Стало значно краще

Різниця між старими і новими Линксами виражається в різній жабі: тепер налаштування дірками в платформі і немає крутилки, зручніше знімати.

Про сумісність

Редизайн кішок Пецля 2016 року, Irvis, Vasak, Sharken, торкнувся форму кріплення з’єднувальної планки до передньої частини платформи. Польський дистриб’ютор Пецля сказав, що передні частини кішок 2016 року сумісні з попередніми моделями задніх частин. Я купив передні частини Vasak (2016) і використовував з задніми частинами від Lynx (2011) з м’якими черевиками з одним рантом (Trango S Evo). Все працює нормально, але планка виходить на ~2 см коротше через форми передньої частини. Якщо розмір ноги 46 і більше, то треба приміряти, чи підійдуть використовувані сполучні планки.