В продовження теми про хімічної їжі.

Минулого літа ми з Братом поїхали в гори «на сублиматах» LyoFood, накупили їх цілу валізу. Лиофуд — це польська фірма, яка робить смачні сублімати, відмінні. Масштаб виробництва — на весь світ. У них є цікавий блог, рекомендую. Але повернемося до їжі 🙂

Їх сублімати я купував і раніше, тому що, на мою думку, вони — найкращі. Все, що показую, куплено за свої гроші. Цільове сходження не склалося, тому я всю зиму потім ходив маршрути в Татрах на сублиматах, було добре.

Перед виходом на трива-довгий маршрут

Спробували різне, враження хороші. А раз руки дійшли, то можна підійти до справи систематично. Оцінюю по чотирьом критеріям за суб’єктивною 5-бальній системі (більше — краще):

Калорійність — нам потрібні калорії, щоб рухатися (1 — 350 ккал 5 — 750 ккал, все відносно, коли витрачаєш 8000 ккал у день).
Нажористость — це суб’єктивне відчуття насичення (1 — що поїв, що кіно подивився, 5 — наїсися і залишиться).
Компактність упаковки — не важливо, скільки займає місця один сублимат, а десять роблять рюкзак маленьким різниця велика).
Особисте враження — на скільки сподобалося (1 — є неможливо, 5 — пальчики оближеш).

За ціною не оцінюю — вони всі не дешеві, а конкуренти сильно гірше за якістю або ще дорожче 🙂 Мені є з чим порівнювати, спробував сублімати 5-6 фірм і кілька саморобних варіантів.

Chicken tikka masala / Курка тікка масала (велика порція)

Калорійність: 5 (754 ккал)
Нажористость: 4.5
Компактність упаковки: 5
Особисте враження: 4

Всі азіатські страви Лиофуда, на мій смак, «європеїзовані», наближені до наших традиційних смаків. Це, напевно, саме калорійне блюдо в асортименті. Нажористость теж висока, вранці добре йде — не падає цеглою всередину і преш за маршрутом як танк.

Mexican dish / Мексиканське блюдо (велика порція)

Калорійність: 3.5 (481 ккал)
Нажористость: 5
Компактність упаковки: 4.5
Особисте враження: 4.5

Якщо подобається мексиканська кухня — нормально. Взагалі не гостре. Класичні компоненти присутні — курка, рис, квасоля, кукурудза, цибуля.

Stew with pearl barley / Свинячий гуляш з ячмінною кашею (велика порція)

Калорійність: 3.5 (481 ккал)
Нажористость: 4
Компактність упаковки: 5
Особисте враження: 5++

Це гуляш з ячмінною кашею і вкрапленнями овочів (зелений горошок, морква). Саме домашнє блюдо в асортименті. Коли спробував перший раз — був вражений до глибини душі, я не міг навіть уявити, що сублимат може бути схожий на домашню їжу. Добре входить, помірно нажористое, дуже смачно.

Penne alla Bolognese / Пенне алла Болоньєзе (велика порція)

Калорійність: 4 (517 ккал)
Нажористость: 5
Компактність упаковки: 4
Особисте враження: 5

Макарони пенне в соусі больньезе. Дуже приємне блюдо, нажористое і смачне.

Beaf Stroganoff / Бефстроганов (велика порція)

Калорійність: 4.5 (581 ккал)
Нажористость: 5+
Компактність упаковки: 3.5
Особисте враження: 5++

Це паста пенне з хорошими шматками яловичини і якимись мінімальними спеціями. Дуже смачно. Саме нажористое блюдо в асортименті. Втомишся є 🙂 Якщо брати одну упаковку на двох — це хороший варіант. На жаль, за обсягом помітно більше інших упаковок.

Pork далеко від центру міста in green pepper / Свиняча корейка в зеленому перці (велика порція)

Калорійність: 3.5 (447 ккал)
Нажористость: ~
Компактність упаковки: 5
Особисте враження: 1

З цією стравою було щось не так, напевно у них рука здригнулася, коли додавали перець, тому що не можуть люди таке є 🙂 На картинці з вмістом упаковки не вистачає двох-трьох столових ложок гострого зеленого і чорного перцю-горошку 🙂 Я не міг навіть після ручного сортування сухої маси, щоб позбутися від перцю. Жесть. Треба буде відправити упаковку тому виробнику, хай розберуться. Купував в червні 2017 року, якщо що. Була упаковка з більш ранньої партії, дісталася напарникові, не скаржився.

Bigos / Бігос

Калорійність: 2.5 (316 ккал)
Нажористость: 3
Компактність упаковки: 5
Особисте враження: 5

Бігос — польське національне блюдо

Бігос — це польське національне блюдо, різне м’ясо і ковбаси, тушковані в кислому і свіжій капусті, з добавкою грибів сушених слив. Рецепт змінюється від господині до господині, і трохи відрізняється в регіонах — як борщ. Вміст сублимата після приготування дуже близько до того, що можна замовити в ресторанах і їдальнях у Польщі. Бігос досить кислий, що в горах приємно. Може бути на любителя, але на наш слов’янський смак — добре. Якщо вареники з смаженої кислою капустою і грибами не викликають відторгнення — це буде не гірше. Добре йде після важкого дня, коли немає сил є. Легкий для шлунка.

Pork далеко від центру міста in dill / Гуляш в соусі з кропом (велика порція)

Калорійність: 3.5 (427 ккал)
Нажористость: 4
Компактність упаковки: 5
Особисте враження: 4.5

Свинячий гуляш з картоплею і овочами. Все добре, особливо яскравих вражень не викликало. Компактна, нажористость помірна.

Five-spice chicken / Курка з п’ятьма спеціями (велика порція)

Калорійність: 3.5 (424 ккал)
Нажористость: 5
Компактність упаковки: 5
Особисте враження: 4.5

Курка з рисом в китайському стилі. Мені сподобалося, напарнику немає (не став їсти, але не був дуже голодним).

Barley-lentis risotto / Різотто з ячменю з сочевицею (велика порція)

Калорійність: 3.5 (433 ккал)
Нажористость: 5
Компактність упаковки: 2.5
Особисте враження: 2.5

Веганську різотто з ячменю з авокадо. Потрапило в поїздку випадково. Я є не зміг, тому що не любитель вегетаріанських страв і холодний до авокадо. Напевно, голодним б з’їв 🙂 Великий обсяг упаковки. Зійде, якщо заїсти мисливськими сосисками.

Goulash soup / Суп гуляш

Калорійність: 2.5 (310 ккал)
Нажористость: 2.5
Компактність упаковки: 5
Особисте враження: 5+

Гуляш (суп). Дуже смачно, приємний, але не нажористый, легкий для шлунка. Відмінний після дня важкої роботи, коли сил немає є.

Під час акліматизації на Тетнульде

Ніби все. Трохи пізніше напишу про гелях.