Довго я чинив опір, але врешті-решт дав слабину і вирішив брати «дорогі й несмачні» сублімати на сходження, щоб більше відпочивати на біваку і менше ворушитися. Ця концепція мені відверто подобається 🙂 А ще можна не брати тарілку, тому що їжа заварюється в своїй упаковці, а джетбойл продовжує топити сніг. Від чаю я теж відмовився, вечірній пиття — це изотоник, іноді з BCAA.

Як результат, на крайній зимовий виїзд вся їжа на 2 дні (2 сніданки, 1 вечеря, гелі і батончики на 2 ходових дня — 1 запланований бівак, другий можливий) важила 1600 м, що для зими у мене — рекорд полегшення.

Так от, вирішив підійти до справи грунтовно і протестувати все що продається на місцевому ринку (польською), щоб зрозуміти, що добре, а що погано перед тим, як залізу куди-небудь високо і доведеться є що їсти. Цей список буде поповнюватися, хоча… здається я знайшов те, що треба.

Отже, що до чого, порядок довільний.

Travellunch

Купував на пробу картоплю з м’ясом і пасту карбонару. На смак, як БІЧ-пакет (колишній інтелігентна людина) — мівіна, кнорр та інші дешеві продукти швидкого заварювання. Терпимо.

Mountain House

Добре, що купив тільки три упаковки на пробу. З позитиву — всередині на упаковці риска, до якої доливати окріп, 630 кКал на 1 порцію. Не ясно тільки, скільки з цього засвоїться.

Спробував дві варіації курки з чимось незрозумілим — тортелліні в якийсь суспензії типу картоплі-пюре з пряним соусом. Гидота така, що йде з трудом, навіть на ночівлю «верхи на перевалі» після повного дня тропежки в снігу.

Десерт — пудинг з лісовими ягодами, гори брати боюся. Оновлення: десерт теж спробував з’їсти на сніданок в горах. Не вийшло — я таке люто не люблю.

Backpacker’s Pantry

Товариш віддав три десятки упаковок, злегка прострочених (пів року), тому моя оцінка не коректна, але тим не менш 🙂 Упаковка з прозорим дном — видно, що всередині. У складі — трансжири і довгий список нездорових компонентів, про що чесно написано.

Спробував вдома і вирішив, що зіпсоване, було неможливо. Після проби Mountain House я засумнівався, а чи було воно зіпсованим.

Їстівним, за смаком, як картон і дуже гострим був іспанський омлет (spanish frittata). Така кількість гострого перцю в кусках, що наедаешься «швидко і легко». Але гори не підійде — написано, що треба смажити кілька хвилин в ємності з антипригарним покриттям. Так і є. Якщо готувати в джетбойле — проклянеш все і годину доведеться чистити.

Lyofood

Перше моє знайомство було з їх вегетаріанським стравою — суп-пюре з капусти броколі та шпинату, гадостный (навіть самі вегетаріанці крутили носом).

Нещодавно купив шість різних упаковок за порадою товариша. Поки спробував свинячий гуляш з пшеничною кашею, зеленим горошком і морквою. Відвал голови, я думав, все сублімати мерзенні, а цей по смаку як домашня їжа. Засмучує 334 кКал на порції, але за обсягом достатня порція. Смачно!

Решта п’ять упаковок чекають своєї години бути з’їденими на маршрутах.

Продовження слід:

  • Adventure Food
  • Trek’n Eat
  • Изотоники
  • BCAA
  • Енергетичні гелі
  • Trek’n Eat Peronin — рідка їжа, що диспергується у холодній воді, упаковка 100 г / 450 ккал, розбовтати в 400 мл води. Три смаку: какао, ваніль і апельсин.