Продовження епопеї з черевиками

У пошуку «середніх» черевик вирішив спробувати щось нове, крім традиційних Scarpa і La Sportiva.

Відгуків про Кайленде не багато, але виглядає не лякає і ціна приємна. Kayland Apext Plus GTX — це менш екстремальна копія Scarpa Rebel Ultra. Важче, трохи тепліше, без карбонових елементів підошви (склопластик), сильно більше гуми на рантах, в іншому матеріали ті ж або дуже схожі. Мабуть, будуть трохи більш довговічними. У найближчих магазинах не було, довелося пережити маленьку поштову епопею з приміркою.

Кішки до кінця не підганяв, на фото сидять неважливо, якщо що

Фотографії розміру 45.5. Параметри можна подивитися на сайті виробника.

Отже, що значить «копія Ребел Ультра». За призначенням, це черевик для важкого льодолазіння і міксту (WI5, M5 і вище) в горах альпійського типу (до 4500 м) на одноденні маршрути при доволі низькій температурі (весняній, до -10). Технічно це виражається в тому, що черевик легкий, малого об’єму і вкрай рухливий у гомілкостопі, що у нього немає традиційного толстого язичка (черевик одягається як носок), повністю синтетичні матеріали, і є вбудована гортексовая гетри.

Вага пари в розмірі 45.5 — 2040 м, у розмірі 45.0 — 1920 р. Для порівняння, класичні шкіряні гірські черевики з двома рантами Scarpa Montblanc розміру 45.5 важать 2385 р, до них необхідні ліхтарики (250-350 м), тобто, комплект мінімум 2635 р.

З автоматичним кріпленням кішки сидять дивно. Мені здається, нормально на Petzl Lynx підігнати не вдасться. Використовувати такі черевики з напівавтоматичними кішками немає сенсу — на цільових маршрутах робота ніг повинна бути точною, як скальпель.

Ззаду — нормально. Передня частина черевика — з невеликим рокером, кішкам не заважає.

Ніякого розширення немає — гетри розтягується. Просто одягаєш черевик на ногу, як носок. Я не відчував незручностей з цього приводу.

Всередині якісна устілка з повсті та этилвинилацетата (це добре).

Петлі для одягання — зручні. Язичок — з липучкою (відповідна частина зовні гетри). Трохи збільшує жорсткість.

Так використовувати не можна, потрібна подовжена з’єднувальна планка

Підошва черевика дуже довга — налаштування на 4 дірки довше, ніж у Scarpa Montblanc того ж розміру. Напевно, вдумливої підгонкою можна трохи зменшити.

— Короткувата, як поведе себе в глибокому снігу — не ясно. При вигинах трохи шарудить, як поліетилен на морозі 🙂 Захисту гетри від перетирання шнурками ні, в самому навантаженому місці може протиратися з часом.

Колодка черевика — на вузьку (до 98 мм) стопу з низьким підйомом. Розміри трохи довше Ла Спортивы, на 0.25-0.5 розміру. Мені Кайленд по довжині підійшов 45.0 (Ла Спортиву ношу 45.5). П’ятка в 45.5 зовсім не трималася, 45.0 — нормально.

Scarpa Rebel Ultra GTX розміру 45.0 важить 1644 р проти 1920 р Kayland Apex Plus GTX. Результат порівняння залежить від ціни 🙂 Зазвичай вона відрізняється в 2 рази, що істотно. Кайленд для своєї теплоізоляції важкуваті. Нормальні черевики для своїх цілей: лазити складний лід при температурах до -10 градусів, робити швидкі одноденні сходження. На жаль, до стопі не підходить, довелося повернути.