Продовження регулярної теми.

Сьогодні про відтяжках. А конкретніше — довгих відтяжках (довше 30 см), які збирають з карабінів і петель.

Точку страховки з мотузкою треба б чим-небудь з’єднати: карабіном, відтяжкою, петлею з карабіном або петлею з двома карабінами. Якщо з карабінами і відтяжками все ясно, то про те як носити «відтяжки» зібрані з 60 см або 120-см петель і карабінів можна поговорити. Вихідні умови: на вас висить багато спорядження, петлі з дайнемы. Носити нейлонові петлі у великій кількості і лазити важкі скелі нормально страхуючись на мій погляд нераціонально.

60-сантиметрові петлі і відтяжки з них — найбільш витратні. Для їх перенесення є кілька варіантів.

Скільки і яких відтяжок брати на маршрут залежить від типу і складності маршруту. Як правило, чим важче лазіння, тим чистіше і рівніше стіна, тим менше потрібно петель для подовження. І навпаки, якщо дуже простий і його ламана лінія, то відтяжки взагалі можуть не знадобитися, зате потрібні 120-см петлі. На траверси по гребенях потрібно багато довгих петель з карабінами.

Я зазвичай беру 10-12 «відтяжок». Якщо це 6а зі своєю страховкою, то шість відтяжок за 25 см, 4 традовые відтяжки по 60 см і пару петель 120-см з одним карабіном. Якщо це щось простіше — 4 петлі 120 см з карабінами і 6 традовых по 60-див.

1) Так звані «традовые відтяжки».

Це 60-см петлі, складені втричі на двох карабінах. Принципова відмінність від всіх інших способів укорочення в тому, що вони дуже легко розгортаються на повну довжину без напуску петлі на карабіні. Досить выщелкнуть дві з трьох гілки петлі з одного карабіна і потягнути.

Фото звідси. Подивитися відео тут 🙂 При такому способі укорочення закріплювати гумкою петлю небезпечно

Якщо ви робите традовую відтяжку, бажано не використовувати фіксацію петлі гумкою на карабіні (як на фото), тому що це може призвести до фатальної помилки:

Картинка з каталогу Petzl. Выстегнутый карабін можна не помітити, тому що він утримується на петлі гумкою

  • Переваги: компактний, легко і швидко розгортаються на всю довжину без напуску на карабіні: встегнуть в точку, відстебнути від «мотузкового» карабіна дві з трьох жив петлі і потягнути.
  • Недоліки: Якщо коротка петля на поличці системи зачепиться за рельєф або залізо, развешенное на системі — сильно заплутається і витягнеться; другому важко/не завжди можливо їх згортати з лазіння, т. к. потрібні дві вільні руки; більше двох традовых відтяжок на одній поличці системи вішати погано — починають плутатися; укорочення займає багато часу.

2) Носити все роздільно

  • Переваги: універсально.
  • Недоліки: дуже повільно і незручно.

3) Що робити з петлями без карабінів?

Варіантів багато, їх вичерпно написав Енді Кіркпатрік у своєму блозі (якщо комусь буде цікаво, я переведу). Мені найбільше подобається зав’язування глухою петлею на 60-см петлі з нейлону, яка перекинута через плече:

Уф, спека

  • Переваги: зручно, можна зняти однією рукою.
  • Недоліки: другого потрібно дві вільні руки, щоб згорнути так само; займають багато місця.

Мені зручно на петлі через плечі переносити до ~6 петель різної довжини (від 60 до 240 см).

Що робити з «відтяжками» з 120-см петлі?

Або носити окремо петлі та карабіни, або застібати через плечі. Перший спосіб зручніше, якщо лізеш з рюкзаком, другий — якщо без.

На сьогодні все, наступна публікація в цій рубриці через два тижні.