У продовження посту про готування на Джетбойле в неідеальних умовах.

Протестував перший прототип теплообмінника. Працює добре, через п’ять хвилин біля виходу з-під пластикової частини температура міді більше 100 градусів. Це і добре і погано. Доведеться починати якусь ізоляцію, щоб не обпектися.

Перша версія теплообмінника: 49 г, клопітно, але надійно

Вага шматка міді — 19 грамів. Вага хомута — 30 грам. В принципі, можна нічого не робити — система відмінно працює. Але по-розуму, треба замінити хомут стяжкою з липучки, додати ізоляцію для стяжки і ізоляцію для рук. Швидше всього то на те й вийде, тобто близько 50 грам. Відмінний результат по-моєму. На виході з-під корпусу Джетбойла шматок міді розігрівається до температури вище 100 градусів, у нижній частині — близько 70. Тому, добре б зробити яку-небудь захист від опіків.

Сказано — зроблено. Друга версія — із шматком поліетилену і стяжкою з липучки імені верьовки Маммут.

Щоб працювало як треба, кінчик міді повинен стосуватися полум’я (на фото не ідеально)

Через п’ять хвилин роботи балон — холодний, бляха — гаряча. Температура поверхні поліетилену близько 40 градусів

Шматок поліетилену потрібен, щоб не обпалювати пальці і нічого не проплавити випадково. Теплообмінник на балоні тримається відмінно. Щоб зовсім уникнути випадковостей, зробив поверхні пластика та пластини матовими (дрібним наждачним папером).

На все про все — 32 грами. Хороший результат, я вважаю

Що б можна було поліпшити: зробити при розкрої бік міді у полум’я трохи S-образної, щоб вона завертала «назад». Тоді буде трохи краще сидіти на балоні і стосуватися полум’я. Ступінь нагріву пластини можна регулювати: більше/менше поверхні пластини стосується полум’я — вище/нижче її температура. Думаю, якщо всунути кінець пластини в середину полум’я, то можна буде топити газовим конденсатом з перезаправленных балонів.

Якщо вітрозахист з пивної банки носити під неопреновим чохлом, то мідна пластина поміщається всередину між стінкою каструльки і пальником (пластина товщиною 0.5 мм). Хомут і шматок пластику поміщається всередині каструльки з запасом.

Моя стаття про мультипаливного грілці.