Скільки альпинизмов — стільки і рюкзаків

З тих пір, як написав минулу статтю мої погляди на рюкзак для альпінізму дещо змінилися. За результатами десятки довгих маршрутів провів майже повну зміну варти», з описаних рюкзаків залишився тільки один — найлегший.

Рюкзак Montano Extreme Light, 560 г, 35 +15 літрів. У мене попередня модель, напівпрозора тканина — як ідеш, видно сублиматное меню і візерунок змінних труселей 🙂

Перед виїздом в Альпи влітку 2016 я взяв у руки два підходящих для довгих маршрутів рюкзака: Black Diamond Speed 40 і Монтано. Один з них на 600 грам важче за інших рівних. Якого чорта! З такою різницею ваги я навіть думати не буду, BD немає жодних шансів! Ну і далі…

Black Diamond Speed 40 списаний за втрату довіри. Після Ушбы і кількох виїздів поменше у нього почали рватися тросики системи рухомих лямок (вона невдала). Не хотілося б, щоб посередині маршруту на великій горі обірвалися лямки. Крім того, обривки пасма троса впиналися в плоть, що бісило. Рюкзак був зручний, але його довговічність — глибоке розчарування.

Blue Ice Warthog 26 — хороший, але дуже вузько спеціалізований: для одноденних маршрутів, які треба лізти з одночасною страховкою з двома рюкзаками. Я такі лажу рідко.

Список критеріїв «ідеального» рюкзака — в силі, але є і деякі зміни: на підхід під великі маршрути і перший день 40 літрів не вистачає, хотілося б 60. Потрібні петлі для епізодичного витягування і підвіски на станції в якості сидіння.

Після Грузії в 2017 році купив Osprey Muntant 38 (35 літрів в розмірі S/M) замість Speed 40. На подив (35 літрів), у Ospray багато влазить, ще більше чіпляється зовні, він міцний і відмінно сидить на спині. З ним зручно лізти.

Osprey Mutant 38 — рюкзак для альпінізму з людським обличчям 🙂

У Оспрее люблять людей, в цьому рюкзаку є «взагалі», і ще стільки ж. Це «все» добре працює, при цьому прийнятний вага, 1110 р. Клапан відстібається, жорстка спина виймається. Три місяці після покупки в кожному виїзді знаходиш якісь нові функціональні елементи. Все працює відмінно, виконано красиво, як біжутерія. Загалом, це добре продуманий кайфовий рюкзак для довгих маршрутів.

Але мені знадобився інший, вірніше — ще один. Навіщо потрібен інший? Для альпінізму з нелюдським обличчям — великих пригод! Про нього — в наступній статті.