Зробив для напарника тренування по збільшенню швидкості лазіння, тому що його темп мене не влаштовував. І виявилося, що це працює ефективно! Вражені були обидва, коли зрозуміли, що 30-процентний приріст швидкості був непомітний для самого скелелаза! Він просто поліз швидше без втрат у техніці.

З Трояндою на Замерзлій Вежі (Zamarła Trunia)

Методику прочитав у книжці. Безпосередньо в гори вона не переноситься, треба навчитися читати швидше рельєф на пробитих (і чищених від сыпухи) скелях. Далі — відчувати породу чи крига, вже в горах, разлаз. Як долати стіни швидше — є інша цікава книга, але так собі, однак.

Тренування проста. Вибираєте маршрут міцно в межах онсайта, але не найлегший. На 1.5-2 букви нижче онсайта, наприклад, 6а при онсайте 6b+. Засікати час, пролезаете як йде. Відпочинок.

Для другого пролазання ставите мету пролізти на 10% швидше. Страховик повідомляє час по ходу.

Для третього — мета ще на 10% прискоритися. І продовжувати так, поки не попливе техніка — це межа. Повторювати раз в тиждень на різних маршрутах, добре відпочивати між пролазами.

Залежно від початкового темпу результат може бути різний. У напарника вийшло прискоритися на третину, і він цього сам не помітив не помітив. 30% збільшення швидкості руху для альпініста з досвідом — це жахливо багато.