Нарешті, повернувся до тренувань і спортивного способу життя. Після довгої перерви в альпінізмі заїхав на вихідні у Високі Татри полазити для душі. Без напруги — «відкривачки» зникаючої зими і познайомитися з черговим читачем сайту (за останній рік — третім).

Георгій і я, або навпаки

З Георгієм зустрілися в п’ятницю в татранському поїзді-трамваї в Попрадське Плесо. Поговорили про життя по дорозі і бадьорим кроком попрямували вгору, крізь ніч до зірок.


Тупа з безліччю простих ребер і зручним спуском

Було свіжо. Чомусь, в гирлі цієї долини завжди холодніше, ніж у верхній частині, прямо до кісток пробирає. Але мені тут подобається. Короткий підхід, зручний доїзд, не багато людей, зручні спуски з вершин, багато простих маршрутів на разлаз і зручний підхід до великим цілям.

По моєму обличчю і не видно, але я відчуваю мандраж перед будь-яким першим маршрутом в сезоні. Вирішив розпочати з найближчого до притулку маршруту — Банана (II). Маршрут виявився занадто простий і нудний навіть для знайомства. Забігли все, що можна було назвати «важким» за годину-півтора, «розштовхуючи ліктями» інші зв’язки і спустилися по кулуару до основи стіни.

На старті Банани — дві групи стартують, кілька на маршруті вище (на цьому маршруті це безпечно)

Був аншлаг і навіть після полудня — паровози на всіх перших мотузках. Перейшли під троечное микстовое реберце по сусідству і трохи полазили вгору-вниз з сапками.

Зв’язки навколо були незвично повільні, що на важких, що на простих маршрутах. Поки зв’язка над нами йшла зі станції, ми встигли пролізти першу мотузку кожен по три рази. Поруч висіли грона альпіністів на М4.

На Банані, дивно «беспонтовый» маршрут виявився

Знову штовхатися на маршруті і спускатися потемну не хотілося, на цьому вирішив зупинитися і ми спустилися до притулку.

Мі-мі-мі, фе-фе-фе. Кіт, напевно, бичками потім тиждень смердів

На другий день пролізли ребро Пушкаша. Третій раз вже на цьому маршруті, тактично-естетичне рішення. З недосвідченим і «непритертым» напарником недобре блукати околицею. А ця лінія красива і виходить прямо на вершину — естетичний екстаз 😀

Задоволений — скучив по горах

Сніг на підході був приємний, ніде не затупили, не заблукали і вийшло вкластися в три години з невеликим. Правда, четверочные місця я обліз простими варіантами.

Трав’яна рампа. Пам’ятаю, Макс ліз першим в минулий раз і була погана страховка, а тут я — і страховки надлишок 😀

Вище 2 тис. м висіли хмари. Статегически вибраний маршрут виправдався — відчував себе, як вдома.

Залізли в хмари

На вершині були опівдні. Я не очікував від нас такої прудкості, тому довелося три години їсти піцу внизу в очікуванні автобуса.

Комфортний спуск з Тупою

Тіло ломить, але ніби-як відпочив 😀