Це популярний вузол для зв’язування стропів. До появи зшитих петель, зустрічний провідник застосовувався повсюдно для зв’язування петель з стропи для проміжних точок завдяки своїй економічності, компактності і відносній простоті.

Зараз його застосовують в основному для дюльферных петель на видаткової стропі. Періодично ці петлі розв’язуються з аваріями або без. Зазвичай причини списують на неправильне зав’язування вузла — це можливо. Так само відомо, що цей вузол може плисти на слизькій мотузці при циклічному навантаженні. Але при певному збігу обставин зустрічний провідник може легко розв’язатися самостійно, навіть якщо був затягнутий намертво і пов’язана їм петля була в ходу пару років. Як і коли це може статися, виявив фахівець з безпеки Піт Шуберт при аналізі НС для судового розгляду: розв’язалася станційна петля, зав’язана інструктором альпінізму, травми отримав школяр.

Як відбувається розв’язання

Зустрічний провідник може розв’язатися, якщо виток стропи зачепиться за великий кристал породи або скельну голку.

Досить потягнути масою тіла і навіть сильно затягнута петля може розв’язатися:

Як уникнути проблем

  • Використовувати зустрічну вісімку для дюльферных петель
  • Використовувати зшиті петлі для проміжних точок

Аналогічна доля може спіткати і дубовий вузол, яким пов’язують дюльферную мотузку. Тому бажано, щоб вузол не торкався скелі при дюльфере. Документально підтверджених таких випадків поки не було.

Ці особливості вузла і пов’язані з ним аварії в альпінізмі обговорюються у другому томі цієї книги.

Можливо, маса випадків розв’язування петель, пов’язаних цим вузлом пояснюється не тільки тим, що вузол повзе і може бути невірно зав’язаний. Наприклад, нещасний випадок зі Святославом Сенчиной (МС, інструктор, Львів, Чортові Скелі), коли розв’язалася подовжуюча станцію петля з основної мотузки. Помиляються всі, але інструктора регулярно застосовують свої знання, тому в голові вони тримаються значно краще, ніж у тих, хто нікого не вчить. Вважаю, що ймовірність помилки при зав’язуванні була мінімальною.

Одинарний булінь — теж проблемний.