Використання мобільних додатків для ios і android

7-9-2021

 

Нативні додатки Нативні додатки оптимізовані під конкретні операційні  системи
 

Додатки для смартфонів стали частиною життя сучасних людей.  Різні типи мобільних додатків допомагають організувати роботу і відпочинок, дізнатися останні новини, спілкуватися з друзями. Кожен день з’являються нові програми для ios, android, java, symbian, windows, інших операційних систем. Також хочемо вам порекомендувати https://agilie.com/en/services/educational-apps мобільні додатки для ios і android.

Створення якісних сервісів вигідно для всіх учасників ринку. Користувачі отримують інструменти для вирішення повсякденних завдань. Розробники отримують прибуток за рахунок:

Сума заробітку залежить від затребуваності контенту. Щоб програма стала популярною, вона повинна бути зручною і корисною. Важливий гарний дизайн, вибираючи, які різновиди мобільних додатків завантажити, користувачі звертають увагу на логотип.

Коли в ролі замовника виступає бізнесмен, він отримує вигоду від запуску сервісу: розширення цільової аудиторії, зворотний зв’язок від клієнтів, збільшення прямих продажів, зростання впізнаваності бренду.

На всі смартфони, включаючи айфон, види мобільних додатків класифікуються за однією схемою. Всі види апп (від англійського application) можна розділити на 4 категорії по головному призначенню:

Існують інші типи програм. Наприклад, сервіси для ведення бізнесу, створені для управління компаніями. Але інші види менш затребувані, ніж перераховані групи. За статистикою, у 70% власників смартфонів встановлено хоча б одна програма з перерахованих категорій.

У цю групу об’єднані мобільні ігри всіх жанрів: стрілялки, гонки, аркади, квести, завдання на логіку, і інші. Вона включає дитячі, дорослі, сімейні ігри. Головна цільова аудиторія ігрових проектів-люди молодше 27 років. Однак з кожним роком збільшується популярність мобільних ігор у людей старшого віку. Найпоширеніший спосіб заробітку на іграх-продаж додаткового контенту.

Промо програми створюються на замовлення для бізнесу, вони служать для просування бренду. Головна мета розробників-це максимальне охоплення клієнтів, які можуть користуватися різними моделями смартфонів. Через сервіси користувачі можуть замовляти товари та послуги, залишати відгуки, дізнаватися про знижки та акції, отримувати бонуси. Найпопулярнішими стали сервіси з доставки їжі, виклику таксі, купівлі квитків в кінотеатри.

Це програми, створені для швидкого доступу до певного контенту. Велика група включає багато видів додатків на андроїд і айфон. Кілька прикладів інформації, яку вони можуть містити:

Для заробітку на контентних сервісах часто використовуються рекламні блоки. Відключити рекламу користувач може за додаткову плату, яка поповнює бюджет проекту.

Сервіси дозволяють спілкуватися в соціальних мережах через смартфон або планшет. У кожної популярної соцмережі є мобільний додаток. Деякі з них можуть бути встановлені ще до покупки смартфона. Наприклад, facebook, instagram, youtube, mail.ru іноді входять в базову комплектацію операційної системи.

Ми вивчили популярні для ios і андроїд види мобільних додатків. Але перш ніж займатися розробкою, дізнайтеся плюси і мінуси цієї сфери бізнесу. Головна перевага-затребуваність контенту для мобільних телефонів. Навіть програми низької якості встановлюють тисячі людей.

Користувачам потрібні зручні програми, а бізнесу потрібні інструменти для просування. Створення контенту і додатків для смартфонів, це перспективне заняття, яке буде затребуване в найближчому майбутньому.

Але в сфері, де можна заробити великі гроші, пропозиція перевищує попит. Для вирішення кожного завдання вже існують десятки програм. Щоб виділитися серед конкурентів, потрібно запропонувати інноваційний контент або якісно новий рівень реалізації існуючої ідеї.

Другий головний мінус веб розробки-це необхідність постійних оновлень. На ринок виходять нові моделі смартфонів, нові версії операційних систем. Додаток повинен працювати на будь-яких пристроях, інакше користувачі будуть видаляти його з телефонів.

Також програма повинна підлаштовуватися під запити користувачів. Якщо ви не запропонуєте клієнтам нові зручні функції, які їм необхідні, це зроблять ваші конкуренти. Так що потрібно постійно оновлювати функції, додавати новий контент, щоб зберігати охоплення аудиторії і лояльність користувачів.

Крім сортування за призначенням, існує ще одна класифікація, які бувають мобільні додатки. Програми діляться на 3 групи за особливостями роботи: гібридні, нативні, мобільні додатки для сайтів. Розглянемо докладніше ці види мобільних додатків.

Займають проміжну позицію між нативними і веб програмами. Мають обмежений доступ до апаратної частини смартфона (камера, мікрофон, геолокація, адресна книга). Вимагають підключення до інтернету, оскільки завантажують контент із зовнішнього джерела, розміщеного на сервері. Більшість промо-сервісів відноситься до цієї категорії.

У гібридних програм є недоліки. Ці сервіси оперують малим обсягом інформації. Дизайн не адаптується до розміру і розширення екрану, що може викликати незручності.

Створюються для конкретної операційної системи (ios, android, windows). Для охоплення аудиторії потрібно розробити кілька окремих додатків для різних операційних систем. Вони можуть виконувати одні функції, мати однаковий дизайн, але будуть різними програмами. Ця необхідність збільшує термін роботи над проектом і бюджет розробки.

Нативні сервіси можуть працювати незалежно від підключення до інтернету, хоча частина з них вимагає наявності підключення. Вони займають менше пам’яті, працюють швидко, витрачають менше заряду батареї. Можуть отримати доступ до апаратної частини телефону за дозволом власника.

Веб додатки є адаптацією сайтів для користувачів смартфонів. Вони створюються, щоб відвідувачі могли заходити на сайт в будь-який час, навіть без доступу до персонального комп’ютера або ноутбука. Деякі веб сервіси необхідно завантажувати і встановлювати. Інші запускаються автоматично при заході на сайт через мобільний браузер.