Як правильно вибрати спальний мішок

8-10-2021
Як правильно вибрати спальний мішок

Здоровий сон важливий в будь-яких обставинах, а в серйозному поході або на сходженні він може стати вирішальним фактором у досягненні успіху. Тому створення якісних спальних мішків в наш час відповідальний і наукомісткий процес. Рекомендую вам подивитися на кращі спалні мышки на сайті https://lodka5.com.ua/spalnye-meshki/spalnyk-brand-terra-incognita/, тут гарні ціни.

Щоб знизити вагу і підвищити теплоізоляційні властивості в спальних мішках застосовуються найсучасніші тканини і утеплювачі, виробники не перестають «чаклувати» над оптимальною конструкцією. БАСК є одним з визнаних лідерів серед виробників спальних мішків в Росії. А такі моделі БАСК, як KASHGAR і SAYAN , унікальні за своїми характеристиками!

Основні характеристики спальних мішків

При виборі спального мішка ви насамперед зверніть увагу на його температурний режим і вага. Чим нижче температури, які ви зможете без наслідків для здоров’я пережити в спальному мішку, тим більше його вага. Якщо ціна спального мішка висока, то швидше за все коефіцієнт пропорційності між вагою і температурою буде найнижчим з можливих — він буде дуже теплим і мало важити, а всередині, в самому кращому випадку, виявиться дорогоцінний гагачий пух.

Температурний режим

У наші дні в температурних характеристиках спальних мішків наведений порядок: існує єдиний стандарт EN13537, за яким ці температури вимірюють. Завдяки цьому ми можемо зорієнтуватися в широкому асортименті мішків і порівняти спальні мішки різних виробників. За даним стандартом виробник, що пройшов тестування, може вказати чотири / три температурних показника, які дають уявлення про можливості спальника зберігати тепло.

  • Т max — максимальна температура навколишнього повітря, при якій людина в спальному мішку відчуває себе комфортно;
  • T comfort — нижня межа комфорту для середньостатистичної жінки;
  • T limit — нижня межа комфорту для середньостатистичного чоловіка;
  • T extreme — зона ризику переохолодження.

Для чоловіків і жінок вказані різні температури комфорту, так як середньостатистична жінка виділяє менше тепла (грає роль відмінний від чоловіків метаболізм, ріст, вага) і починає замерзати при більш високих температурах.

Вказана температура повітря, який оточує спальник. Швидше за все, ви будете спати в наметі, і орієнтуватися потрібно на температуру в наметі, а не на відкритому повітрі. Випробуваний — манекен, одягнений в термобілизна і шкарпетки. Спальний мішок застебнутий, капюшон затягнуть.

Варто враховувати, що в результатах тесту EN13537 наведені температури для середньостатистичного представника людства, який напевно відрізняється від вас. Якщо ви швидко мерзне і / або сухорлявий, зверніть увагу на спальні мішки з температурою комфорту нижче, ніж очікується в поході.

Температуру в спальному мішку можна буде відрегулювати за допомогою: вентиляції — просто розстебніть мішок, якщо вам жарко; або додаткового комплекту одягу та вкладиша, які ви можете застосувати, якщо замерзли.

Найбільша кількість тепла організм виділяє через поверхню голови. У холодну пору року затягуйте капюшон і для додаткового утеплення використовуйте тонку шапочку.

вага

Вага і пов’язаний з ним обсяг грає величезну роль при виборі спального мішка. Швидше за все, спальний мішок доведеться переносити на далекі відстані. Вибираючи спальник для тривалих і складних походів, обов’язково враховуйте це неприємна обставина і зупиніть увагу на легких спальниках в потрібному вам інтервалі температур. Для поїздок на машинах і коротких виходів підійде будь-який комфортний спальний мішок.

Розмір

Спальники розраховані на різних людей, тому, як і у одягу, у них є розміри. Чим більше розмір спального мішка, тим більше він важить. У лінійці БАСК для різних моделей ви знайдете різні розмірні ряди: від XS до XL. При виборі розміру мішка керуйтеся наступним правилом: довжина мішка повинна перевищувати ваш зріст на 20-30 см, мішок не повинен обмежувати вас по ширині. Не нехтуйте приміркою спального мішка!

Конструкція спальних мішків

Існує кілька конструкцій спальних мішків:

  • кокон ;
  • ковдра ;
  • комбіновані.

Найтехнологічніші спальні мішки для складних умов завжди проектують в формі кокона. Така конструкція значно економить вагу і об’єм. Вона складніше у виробництві і тому коштує дорожче.

Для комфортного сну в звичайних умовах найбільше підійде ковдру. Його можна використовувати як спальний мішок або звичайне ковдру.

Матеріали і наповнювач

Основою спального мішка є утеплювач. Саме від його властивостей залежить вибір тканини.

Виділяють 2 види наповнювачів:

  • пухові спальні мішки (в спальниках БАСК: гусячий пух Карігуз);
  • синтетичні спальні мішки (десятки найменувань. У спальниках БАСК: Thermolite® Extreme, Termofil®).

Пух — найкращий утеплювач за показником теплоізоляції, завдяки цьому спальники з пуху легше і компактніше своїх синтетичних аналогів. Якість пуху оцінюють за показником Fill Power, чим він вищий, тим якісніше пух. При правильному догляді, пух служить близько 20 років. Але без ложки дьогтю не обходиться і в цьому випадку: пух абсолютно не кращий варіант, якщо вологі умови. Виробники захищають його зовнішньої мембранної тканиною і обробляють гідрофобними складами, але для використання в місцевості з високою вологістю і частими опадами пуховий спальник все-таки не призначений. Пух може мігрувати через неправильно підібрану тканину, тому в пухових спальниках як внутрішньої підкладки використовують спеціальну тканину, яка добре утримує пух. Пухові спальники ідеальні для використання в умовах високогір’я і півночі.

Спальні мішки з синтетичним наповнювачем менш примхливі. Вони трохи не дотягують по характеристикам до пухових, хоча їх показники достатні для більшості випадків. Синтетичний наповнювач гидрофобен — на відміну від пуху він не вбирає вологу, завдяки чому більш універсальний. Синтетичний утеплювач простіше у виробництві, не потребує додаткового захисту від вологи (тканини в синтетичних спальниках БАСК: Nylon 30D, 310T Diamond Rip stop, DWR; Pongee ®), доступніше за ціною і в догляді.

Правильно підібраний якісний спальний мішок стане запорукою вдалого відпочинку!