як вибрати плоскогубці

6-23-2020

 


Плоскогубці і пасатижі – багатофункціональні робочі інструменти, які відносяться до групи шарнірно-губцевого інструментарію. Застосовуються пасатижі і плоскогубці в слюсарній справі, електромонтажних роботах, ремонту механізмів і пристроїв. Також хочемо порекомендувати вибрати   плоскогубцы  на сайті

Нерідко плоскогубці і пасатижі вважають одним і тим же видом інструменту, але це неправильно, так як хоча ці корисні пристосування до однієї групи інструментарію – вони розрізняються і за конструкцією, і за характеристиками, і за функціональним призначенням. Чим відрізняються плоскогубці від пасатижів, як вибрати якісний інструмент — теми, які будуть детально розглянуті в статті.

Що таке шарнірно-губцевий інструмент?

Для повного розуміння різниці між пасатижами плоскогубцями і слід розібратися з тим, що являє собою шарнірно-губцевий інструмент в цілому. До даної групи інструментарію відноситься безліч різноманітних корисних пристроїв, що полегшують роботу майстра. Шарнірно-губцевым інструментом можна назвати:

  • Кліщі;
  • Кусачки;
  • Круглогубці;
  • Пасатижі;
  • Плоскогубці.

Це основні категорії та в кожній з них існують окремі різновиди пристроїв, які будуть відрізнятися один від одного величиною робочих поверхонь — «губок», формою і функціональним призначенням. Приміром, круглогубці найзручніше застосовувати при роботі з проводами і кабелями, а кусачки незамінні в роботі з лагодження та налаштування електроапаратури.

Слід розуміти, що взаємозамінними перераховані інструменти можуть бути, але це незручно і більше того – застосовуючи пристрій не за призначенням, його можна пошкодити або й зовсім зламати. Тому так важливо усвідомити різницю між плоскогубцями і пассатижами, і знати, в яких роботах використовується певний вид інструменту.

Опис і характеристики плоскогубців

Плоскогубці мають особливу форму, про що досить красномовно говорить сама назва інструменту: пристрій оснащений плоскими губками з насічками. Конструкція плоскогубців проста: вони складаються з двох елементів, з’єднаних у вигляді букви Х. Робоча частина переходить в ручки і рухається за рахунок шарніра. Застосовується інструмент для виконання слюсарних робіт, електромонтажних, задіюється в ремонті деяких механізмів. Використовуючи плоскогубці можна досягти міцної фіксації деталей, загинати потрібним чином кабель або метал, рідше інструмент може використовуватися для закручування або відкручування гайок.

Плоскогубці існують різних видів і розмірів, і від цих параметрів буде залежати область застосування інструменту.

Види плоскогубців

Класифікація інструменту здійснюється за типом робочої поверхні:

  • Пристрої з подовженими губками застосовують для виконання робіт у вузькому і тісному просторі.
  • Для електротехнічних робіт частіше використовуються моделі з витягнутою і вигнутою під певним кутом формою губок.
  • Плоскогубці-«качкодзьоби» застосовується як пінцет: його губки мають максимальну довжину і сильно витягнуті вперед. Ще одне ключове гідність моделі полягає в збільшеній силі стиснення.