Як вибрати спорт зал

6-10-2021

SportPlaceSportPlace

 

 

Кілька мудрих порад, як вибрати тренажерний зал

Ви остаточно вирішили почати тренуватися в тренажерному залі, навіть красиву форму і нові кросівки прикупили з такої нагоди, але ось з самим місцем для занять досі заминки? Який зал вибрати  sportplace.in.ua щоб фітнес раз і назавжди увійшов у ваше життя? Як не прогадати? Такі питання виникають у кожного, хто зібрався вести здоровий спосіб життя.

Так що не хвилюйтеся – ви обов’язково знайдете той зал, який буде вам до душі. А щоб зробити це швидко і легко, скористайтеся нашими практичними порадами. Ми точно знаємо, як вибрати тренажерний зал вашої мрії…

Адміністратор тренажерного залу

Перша людина, з якою вам доведеться зіткнутися — це адміністратор тренажерного залу. Пристойні заклади не економлять на персоналі, так що у адміністратора повинна бути відповідна форма з назвою клубу і приємна зовнішність.

Попросіть адміністратора провести екскурсію по тренажерному залу і дати вам прейскурант. Запам’ятайте, що в хороших тренажерках завжди є роздруковані прейскуранти, де все розписано зрозуміло і детально.

Якщо зал вам сподобався (а ми далі розповімо, за якими критеріями визначити хороший чи перед вами зал), то запитайте у адміністратора про можливість покупки гостьового абонемента або пробного тренування. Під час пробного заняття ви зможете оцінити зал на особистому досвіді і поспілкуватися з іншими відвідувачами на предмет їх ставлення до якості тренувань в цьому місці і персоналу клубу.

І, звичайно, не забувайте, що адміністратор тренажерного залу повинен виглядати доглянуто, бути привітним, товариським і чітко відповідати на всі ваші запитання.

Послуги для відвідувачів

Обов’язково розпитайте у адміністратора про варіанти абонементів. У деяких тренажерках діє система довгострокових абонементів, коли ви купуєте абонемент на півроку, а то і на рік.

Зверніть увагу, що в разі пропуску тренувань час дії абонемента продовжує йти. Запитайте у адміністратора про можливість «заморозки» абонемента на період відрядження, відпустки або довготривалої хвороби. У нормальних клубах така практика існує.

Не забудьте дізнатися про можливість замовлення персонального тренінгу, поцікавтеся кваліфікацією тренерського складу, їх освітою, досвідом роботи (запитайте у інших відвідувачів відгуки про тренерів, в тому числі тих, хто просто спостерігає за тренуються і дає поради по ходу тренування).

Якщо у ваше завдання входить не тільки підтримання себе в хорошій формі, але і схуднення, обов’язково запитайте у адміністратора залу, чи є в їхньому клубі тренера, які проходили курси з дієтології. Наявність таких знань у тренерського складу буде величезним плюсом, так як вам не тільки допоможуть скласти потрібну програму тренувань, але і підберуть меню правильного харчування з урахуванням необхідності скидання зайвих кілограм.

Оснащення тренажерного залу

Навряд чи варто говорити, що в хорошому тренажерному залі повинен бути широкий вибір тренажерів різного плану. Однак велика різноманітність не завжди говорить про якість.

Переконайтеся, що всі тренажери в залі справні, а то буває, що стоїть кілька велотренажерів, а працює всього один і на нього неймовірна черга в годину пік.

Дізнайтеся, в якій кількості представлені основні тренажери. Наприклад, лавочки для прокачування преса, штанги для жиму лежачи та ін інвентар повинен бути не в одній кількості, інакше черга на ці тренажери неминуча, так само як і на бігові доріжки, велотренажери і все, що користується популярністю у відвідувачів.

Поцікавтеся різноманітністю ваг на гантелях, гирях і шайбах для штанг. У хорошому тренажерному залі має бути широке розмаїття ваг.

Заздалегідь продумайте свою програму тренувань, вирішите, на яких тренажерах хочете займатися і перевірте їх наявність в залі. І, звичайно ж, в залі має бути чисто і доглянуто.

Комфорт для відвідувачів

Одне з першочергових завдань будь-якого тренажерного залу-створити комфорт для своїх відвідувачів. Зал повинен вам подобатися, в тому числі і його внутрішнє оформлення.Подивіться, наскільки зручним є зал, чи багато в ньому місця, зокрема, між тренажерами. Врахуйте, що після чергового підходу вам захочеться трохи пройтися по залу або хвилину відпочити – в залі має бути для цього вільне місце і лавочки для відпочинку.

Обов’язково дізнайтеся, чи є в залі кулер з очищеною водою, якщо вам захочеться пити. Перевірте, просторо чи в роздягальнях, чи на всіх вистачає крамничок і шафок, закриваються чи шафки на замок, чи стежить за шафками охоронець (адміністратор).

Дуже важливо дізнатися, чи є в даному залі душові кабінки, а якщо є – не полінуйтеся перевірити їх стан. Всі кабінки повинні бути справні, підлога повинна бути сухою і чистою (взагалі вся душова і санвузол повинні бути чистими!), вода повинна регулюватися по температурі. Зверніть увагу на зручність переодягання в душовій.

Не забудьте дізнатися про наявність кондиціонерів і системи опалення. Розпитайте інших відвідувачів залу, чи достатньо вентилюється приміщення, чи немає неприємного запаху в залі в годину пік, не жарко або не холодно в залі. Можете самі перевірити ці дані, прийшовши в зал, коли в ньому багато людей.

Послухайте музику, яка грає в залі (вона повинна або розслабляти, або давати енергію для тренувань), і дізнайтеся у адміністратора, чи є в тренажерці спортивний бар, продають вони спортивне харчування і різні коктейлі.